JASPIS – KAMIEŃ ANTYSTRESOWY

Kamień szczęścia – Jaspis

Kamień ten ma bardzo wiele odmian i różnych wersji kolorystycznych. Jednak wszystkie odmiany posiadają pewne wspólne cechy, co najwyżej mogą mieć dodatkowe właściwości w zależności od koloru.

Jaspis ogólnie jest kamieniem typowo uspokajającym, dlatego polecany dla osób żyjących w ciągłym stresie. Pomaga też w kontaktach międzyludzkich i łagodzi konflikty.

Noszony blisko ciała zachęca do działania, pomaga przekształcać marzenia w rzeczywistość i tak organizować sobie czas, aby zrealizować swoje pomysły.

Jaspis polecany jest szczególnie osobom przeznaczonym do sprawowania władzy.

Ma dawać umiejętność panowania nad sobą, siłę wewnętrzną i moc pokonywania własnych słabości, a także wszelkich zewnętrznych trudności.

Czerwony jaspis wzmacnia wolę właściciela i sprzyja realistycznemu myśleniu, natomiast jaspis w odcieniu żółtym, wpływa pozytywnie na nasz rozwój duchowy i potrafi dostrzegać zjawiska pozazmysłowe.

W postaci Amuletu jaspis będzie nas ochraniał przed negatywnymi energiami, pomoże pokonać wszystkie przeciwności życiowe, zwłaszcza wówczas, kiedy będzie miał kształt krzyża.

Jaspisy są bardzo silnymi Talizmanami, gdyż poprawiają atmosferę w pracy i rodzinie, uspakajają, odprężają i rozjaśniają umysł.

Jeśli chodzi o właściwości lecznicze jaspisu, to prawdopodobnie potrafi uleczyć niemalże każdą chorobę. Jest skuteczny przy chorobach z żołądkiem, wątrobą, nerek i serca.

Jeśli dana osoba ma problem z artretyzmem, to wówczas należy położyć kamień w miejscu bólu i uciskać tak długo, aż nie poczuje się ciepła.

Podobnie jest z bólem bądź kołataniem serca, wystarczy wówczas przyłożyć kamień do serca i ból zniknie. Oprawiony w srebro i zawieszony na piersiach, pomaga również w chorobach płuc.

Jaspis to delikatny kamień, dlatego nie wolno kłaść go na słońcu, a przechowywany razem z hematytem nabiera nowej energii. Gdy jego blask zaczyna przygasać, to wówczas należy opłukać kamień pod bieżącą ciepłą wodą, aby oczyścić go z nagromadzonej negatywnej energii.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Baran, Skorpion, Panna i Bliźnięta.