KARNEOL – KAMIEŃ ODWAGI

Kamień szczęścia – Karneol

Uważany jest za doskonały środek mobilizujący do działania. Swojemu właścicielowi dodaje odwagi, energii, oraz wiary w siebie, dlatego pomaga w osiągnięciu sukcesu. Wpływa na motywację do osiągania czegoś więcej i lepiej.

Ci, którzy go noszą twierdzą, że Karneol potrafi również podpowiedzieć, w jaki sposób najlepiej zrealizować swoje pomysły.

Zalecany jest szczególnie osobom nieśmiałym, oraz mówcom, gdyż rozwiązuje problem z poprawnym wysławianiem się.

Osoby, które pragną poznać siebie, swoje możliwości, lub przenieść się w inną rzeczywistość duchową, powinni za kamieniem umieścić źródło światła, najlepiej naturalne (świeczka) i intensywnie wpatrywać się w kamień.

Energetyczne właściwości Karneolu powodują, że osoba nosząca go staje się bardziej spontaniczna, otwarta, ciekawa świata. Przede wszystkim potrafi akceptować siebie taką jaką jest.  

Kamień ten wskazany jest także dla osób prowadzących intensywny tryb życia, pracoholików, balangowiczów itp., gdyż powoduje, że zaczynamy łagodnieć i zwracać większą uwagę na siebie i swoich bliskich.

Jeśli chodzi o zdrowie, to Karneol zapobiega infekcjom, wzmacnia nasz układ odpornościowy, hamuje krwawienia i reguluje biologiczny cykl kobiety.

W formie Amuletu stosowany jest jako ochrona przed złym wzrokiem i klątwami, a trzymany pod poduszką powoduje, że nie będą śniły się koszmary.

Natomiast jako Talizman przyciąga szczęście, powodzenie i dodaje odwagi.

Jeśli chcemy, aby działał prawidłowo wystarczy co jakiś czas opłukać go pod bieżącą wodą, a następnie umieścić w nasłonecznionym miejscu, ale na bardzo krótki czas.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Panna i Skorpion.

Według horoskopu Majów Karneol patronuje osobom urodzonym pomiędzy:

10 września a 30 października.

Charakterystyka tych osób:

– posiadają pogodne usposobienie

– wykazują zdrowy rozsądek

– posiadają dobry gust, wysoko cenią sobie ładne rzeczy

– mają wiele wrodzonej mądrości, która pozwala im omijać życiowe problemy

– w stosunku do innych są bezpośrednie i otwarte, ale nie lubią spoufalać się

– rzadko dążą do zdobycia majątku czy władzy

– cechuje je też nadmierna porywczość w działaniu

– nie lubią słuchać cudzych rad.