SKORPION

SKORPION – ZNAK ZODIAKU

(23 października – 21 listopada)

Hasło astrologiczne: ŻYCZĘ SOBIE!

Cechy ogólne: intuicja, namiętność i nadmiar emocji

Szczęśliwe klejnoty: topaz, opal, granat, hematyt

Szczęśliwy kolor: ciemnoczerwony

Najlepszy dzień na podejmowanie decyzji: wtorek

Planeta patronująca temu znakowi: Pluton i Mars

 

SKORPION

 

SKORPION – CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ

Osoba spod znaku Skorpiona posiada dużą intuicję, jest bardzo wrażliwa i wbrew powszechnej opinii nie jest groźna ani niebezpieczna we współżyciu z innymi.

Skorpion to trudna osobowość, nawet dla samego siebie, gdyż nie potrafi przegrywać, zwłaszcza jeśli już rozpoczął daną walkę. Aby do tego nie dochodziło, osoba spod tego znaku powinna dążyć do zmniejszenia własnych ambicji, bardziej kontrolować swe uczucia i starać się zapomnieć o krzywdach wyrządzonych przez otoczenie. Udręką dla nich jest problem śmierci, zwłaszcza najbliższych, nie potrafią się z nią pogodzić. Powoduje to u nich wówczas niezadowolenie, myślenie negatywne i podejrzliwość  wywołującą wiele autentycznych nieszczęść wokół siebie. Jedyna pozytywna rzecz to taka, że zazwyczaj wychodzi on z tych nieszczęść bez większego uszczerbku.

Jego negatywne myślenie, odbija rzeczywistość w dużo gorszym świetle, niż jest w rzeczywistości. Skorpion należy do osób bardzo uczuciowych, posiadających przy tym ogromny ładunek energii, który nie potrafi właściwie wykorzystać. Powoduje to, że później popada w ciężkie stany depresyjne.

Skorpion obdarzony jest dynamizmem, siłą duchową i fizyczną, dlatego potrafi osiągnąć wszystko, co zechce. Musi jednak najpierw nauczyć się myśleć pozytywnie, rozwinąć w pełni swoją intuicję i unikać alkoholu.

Cechy pozytywne to: odwaga, siła przebicia, ambicja, wola i niezależność.

Cechy negatywne to: kłótliwość, agresja, nietolerancja, niecierpliwość, podejrzliwość i bezwzględność.

PRACA W ŻYCIU SKORPIONA

Najodpowiedniejszy zawód dla Skorpiona to zawód badacza, który zajmuje się problematyką z dziedziny chemii, fizyki, biologii, a nawet astrologii. Często też pracuje jako lekarz, bądź detektyw. Bardzo dobrze sprawdza się tych zawodach, a to ze względu na swoją intuicyjność.

Na każdym stanowisku, Skorpion pracuje dynamicznie, dlatego uważany jest za wzorowego pracownika na którym zawsze można polegać. A jego nieoceniony talent do zbierania i selekcjonowania informacji, daje mu możliwość wykonywania wielu zawodów.

Ludzi spod znaku Skorpiona, w każdej pracy, cechuje rozmach, ambicja i poczucie odpowiedzialności. Potrafią w nią włożyć całe swoje serce.

Kobieta spod znaku Skorpiona

Pani Skorpion, z natury jest osobą zachłanną i często niezadowoloną z tego, co ma. Za to w domu jest doskonałą matką dla swych dzieci i żoną. W związku jest niezwykle ambitną osobą. Posiada niespożytą energię, którą nie zawsze potrafi spożytkować. Na męża wybiera partnera łagodnego, którego będzie mogła popychać do przodu, twardą ręką. Ma też bardzo duży temperament, więc dobrze byłoby, aby jej partner potrafił sprostać tym jej potrzebom.

Mężczyzna spod znaku Skorpiona

Pan Skorpion to znakomity aktor, który w życiu umie dobrze grać, zwłaszcza na litości, złości, zazdrości i innych uczuciach osób go otaczających. Trafnie potrafi też wykorzystywać swoje niezwykłe zdolności obserwacyjne oraz kompleksy otoczenia. W interesach natomiast jest ostrożny, ale nie drobiazgowy. W chwili zagrożenia potrafi być odważny, zachowując przy tym kamienny spokój. Jest bardzo nieufny, polega tylko na sobie samym. Nie przeszkadza mu to jednak zmieniać co jakiś czas swoje partnerki życiowe.

Aby osoby spod znaku Skorpiona były szczęśliwe powinny przede wszystkim zmienić swoje hasło astrologiczne na: „badam, doznaję”. Jeśli również uda się im zapanować nad swoją agresywnością, która ich niszczy, to ich życie stanie się duże przyjemniejsze i bezstresowe. Skorpion nie osiągnie szczęścia jeśli nie zaakceptuje naturalnych zmian zachodzących w swoim życiu, a przede wszystkim nie pogodzi się ze śmiercią, jako naturalnym elementem egzystencji człowieka.

Poznaj także swój chiński zodiak lub horoskop według daty urodzenia.