STRZELEC

STRZELEC – ZNAK ZODIAKU

(22 listopada – 21 grudnia)

Hasło astrologiczne: WIDZĘ, UZASADNIAM

Cechy ogólne: energia i optymizm

Szczęśliwe klejnoty: turkus, diament, malachit, rubin, topaz, sodalit

Szczęśliwy kolor: purpurowy i złoty

Najlepszy dzień na podejmowanie decyzji: czwartek

Planeta patronująca temu znakowi: Jowisz

 

STRZELEC

 

STRZELEC – CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ

Osoby spod znaku Strzelca wierzą w horoskopy i często korzystają z porad wróżbiarskich. Nie zawsze jednak się do nich stosują, ale lubią wiedzieć więcej, aby w razie czego uniknąć problemów. Jedyne czego można im pozazdrościć, to ogromnej wiary w samych siebie. Mają zaufanie do swej intuicji, niekiedy całkowicie uzasadnionej i potrafią z niej korzystać.

Najczęściej można rozpoznać Strzelca po typowym dla niego okrzyku, który wyróżnia go z tłumu, a mianowicie: „Mam genialny pomysł!”.  I zazwyczaj ma ciekawe i niekiedy oryginalne pomysły, które potrafi z powodzeniem wcielić w życie. A jego niepoprawny optymizm, powoduje, że w większości wszystko się mu udaje, dlatego, że to on decyduje o przebiegu własnego życia czując się za nie odpowiedzialnym.

Tradycyjny Strzelec to osoba, która nie kłamie, sama też szuka prawdy i nie znosi, gdy jest oszukiwana.

Czasami dochodzi nawet do tego, że aby dotrzeć do całkowitej prawdy, nie boi się nawet narazić otoczeniu. Jej wielkim atutem jest niezwykła intuicja. To ona pozwala uniknąć jej wielu katastrof i to nie tylko życiowych. Właśnie ta intuicja często jest źródłem jej niebywałego szczęścia i udanych decyzji. Strzelec musi jednak uważać, gdyż to szczęście niekiedy potrafi zaprowadzić go do kasyna, gdzie przegrywa wszystkie swoje oszczędności. Właśnie ten lekkomyślny stosunek Strzelca do pieniędzy powoduje, że niektórzy z nich stają się nadmiernie rozrzutni. Kiedy wreszcie zrozumieją swój błąd, to wówczas, zwłaszcza na starość, stają się strasznie skąpi.

Wielkim atutem Strzelców jest to, że potrafią przewidzieć to, co inni zaledwie dostrzegają. Szkoda tylko, że w codziennym życiu zdarza im się zapomnieć to, co wcześniej przewidzieli. Z pewnością uniknęliby wówczas wielu przykrych niespodzianek.

To jednak osoby silne, cieszące się przy tym dobrym zdrowiem.

Cechy pozytywne to: optymizm, szczerość, odwaga, hojność, przyzwoitość, marzycielstwo, romantyzm, nadmierna ruchliwość i dobroduszność.

Cechy negatywne to: skłonność do przesady i to w każdym kierunku, nadmierna gadatliwość, nieostrożność, a nawet niekiedy brak taktu (zwłaszcza w towarzystwie).

Mimo tych kilku mankamentów, Strzelec jest osobą bardzo lubianą.

PRACA W ŻYCIU STRZELCA

Najodpowiedniejszym dla nich zawodem jest taki, który wymaga od nich myślenia syntetycznego, a nie analitycznego. Z pewnością Strzelec efektywniej będzie pracował jako szef, a nie jako podwładny. Nie lubi, kiedy wydaje mu się polecenia, to on woli je wydawać. Jako przełożony jest bardzo dobrym organizatorem i dba o swoich pracowników. Niestety, niekiedy zdarza mu się powiedzieć coś za dużo, co powoduje, że delikatne osoby się obrażają. Nie jest to jednak jego celowe działanie i nawet do głowy mu nie przychodzi, że to on właśnie komuś wyrządził przykrość, a nie kto inny.

Najlepiej czuje się tam, gdzie muzyka, podróże, taniec, literatura oraz nauka. Potrafi również być dobrym ambasadorem, ministrem, profesorem, pisarzem, nauczycielem, a nawet sportowcem.

Kobieta spod znaku Strzelca

Pani Strzelec to niezależna buntowniczka głosząca surowe zasady moralne. To osoba silna wewnętrznie posiadającą przy tym własne zasady, potrafiąca przewidywać i zażarcie bronić swojego punktu widzenia. Kobieta Strzelec jest także wierna, pewna siebie i najważniejsze, że akceptuje siebie taką jaką jest. Zdarza się jej też, zwłaszcza na przyjęciach, bywać wyniosłą, a nawet arogancką. Dlatego powinna uważać, gdyż poszukując w życiu własnych dróg do niezależności, często wpada we własne sidła. Ogólnie pani spod znaku Strzelca bywa dowcipna i nieco ironiczna.

Mężczyzna spod znaku Strzelca

Pan Strzelec to typowy żołnierz wolności. Jest osobą twardą, silną i sprawiedliwą. W życiu codziennym potrafi być fanatykiem, awanturnikiem, hulaką, a nawet playboyem. W towarzystwie nie sposób go nie zauważyć, gdyż jest osobą zadbaną, wysportowaną, wyniosłą i bardzo pewną siebie. Ma też duże powodzenie u kobiet, jednak nie zawsze potrafi to docenić.

Aby osoby spod znaku Strzelca były szczęśliwe muszą być aktywne i mieć możliwość zmieniania życia po swojemu. Pragną także, aby to ich działanie było widoczne, aby inni korzystali z ich uwag i porad. To dla nich bardzo ważne.  Jeśli nie będą mogli się realizować to popadną w depresję.

Poznaj także swój chiński zodiak lub horoskop według daty urodzenia.