KOZIOROŻEC

KOZIOROŻEC – ZNAK ZODIAKU

(22 grudnia – 19 stycznia)

Hasło astrologiczne: WŁADAM, STOSUJĘ

Cechy ogólne: wytrwałość, władczość i realizm

Szczęśliwe klejnoty: agat, ametyst, granat, kwarc różowy, rubin, onyks, hematyt, malachit

Szczęśliwy kolor: ciemna zieleń

Najlepszy dzień na podejmowanie decyzji: sobota

Planeta patronująca temu znakowi: Saturn

 

KOZIOROŻEC

 

KOZIOROŻEC – CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ

Koziorożec jest znakiem, który w sprawach duchowych nie ma sobie równych. Posiada wybuchowy, ale za to stały charakter, który bardzo trudno jest zmienić. Potrafi głośno krzyczeć i rzucać wszystkim, co akurat wpadnie mu w rękę. Ma mnóstwo energii i ciągle jest w ruchu, lubi przewodzić innymi, ale własną pracę woli organizować sobie sam. Dużo i obficie gestykuluje, podkreślając gestami swoje słowa.  Jest bardzo pewny siebie i ma poczucie własnej wartości.

Najtrudniejsze dla Koziorożca jest wyznaczenie sobie celu w życiu. Kiedy nareszcie już wie, do czego ma dążyć i czego oczekuje od życia, to nic ani nikt nie jest w stanie mu w tym przeszkodzić.  A trudności, które napotyka na swej drodze do wyznaczonego przez siebie celu, omija wprost z niesłychaną wytrwałością, konsekwencją i cierpliwością. Wbrew pozorom Koziorożec osiąga swój cel, choć po to, aby pokazać otoczeniu, że nie ma drugiej takiej osoby jak on, która z powodzeniem może kierować innymi.

Koziorożec jest ambitnym realistą. Nie należy jednak do osób nadmiernie wylewnych. Te jego ograniczenia oraz nadmierna ostrożność utrudniają mu niekiedy kontakty z innymi ludźmi. W kontaktach z ludźmi potrafi być arogancki, wyniosły i surowy, ale to tylko przykrywka dla świata. Tak naprawdę w środku, kryje się osoba bardzo nieśmiała, a nawet strachliwa. Tak po cichu cieszy się, że wszyscy wokół się go boją. To taka jego recepta na udane życie.

Mimo to, pragnie być lubiany i akceptowany przynajmniej przez rodzinę i najbliższych przyjaciół.

Koziorożec, chociaż tego raczej nie okazuje, boleśnie przeżywa każde nieporozumienie i zadręcza się nawet zwykłymi drobiazgami. Zraniony przez najbliższe mu osoby zamyka się w sobie, budując wokół siebie mur, często trudny do przebicia.

Zazwyczaj osoby spod znaku Koziorożca odbierane są przez otoczenie jako zimne i nieuczuciowe. Należy jednak pamiętać, że są to jednak tylko pozory. Jeśli ktoś poświęci swój czas na bliższe poznanie takiej osoby, to z pewnością dojdzie do wniosku, że warto mieć kogoś takiego za przyjaciela a nawet partnera życiowego.

Cechy pozytywne to: stanowczość, konsekwencja w działaniu, silna wytrwałość, powaga, cierpliwość, ostrożność, obowiązkowość i tzw. zdrowy rozsądek.

Cechy negatywne to: pesymizm, podejrzliwość, fatalizm, oziębłość, złośliwość.

PRACA W ŻYCIU KOZIOROŻCA

Koziorożec najlepiej czuje się na kierowniczym stanowisku, niezależnie od wybranego przez siebie zawodu.

Wysoko ceni sobie pracę, jednak wyżej ceni jej atrybuty materialne, dlatego często jest to decydujące przy wyborze zawodu.  Praca Koziorożca zyskuje, gdy pracuje dla samego siebie.

W pracy wymagającej wysiłku i cierpliwości zdolny jest dokonać więcej od przedstawicieli innych znaków Zodiaku. Potrafi być doskonałym inżynierem, politykiem, naukowcem, a nawet archeologiem czy historykiem. Jednak największe sukcesy odnosi w polityce i zawodach ekonomicznych. Doskonałe sukcesy odnosi także w nauce.

Koziorożec odnajduje się w każdym niemalże zawodzie, dzięki uporowi i wewnętrznej dyscyplinie. Dzieje się tak dlatego, że wybiera swój cel i drogę życiową zawsze po głębokim namyśle i wcześniejszej analizie otaczających go zjawisk. Koziorożec zawsze pozostaje wierny obranemu przez siebie celowi do końca życia.

Kobieta spod znaku Koziorożca

Pani Koziorożec jest osobą władczą i silną, racjonalnie patrzy na świat, konfrontuje swoje zamierzenia i działania z realną rzeczywistością. Panie spod tego znaku są zazwyczaj bardzo aktywne zawodowo. Są wysoko cenione w zawodach wymagających dokładności, lojalności i rzetelności.

Na świat patrzą zbyt praktycznie i niekiedy zbyt pesymistycznie, a to, niestety, przeszkadza w osiągnięciu kariery. Za to dom, to ich królestwo w którym rządzą i nie pozwalają partnerowi dojść do głosu. Często ich partner czuje się w domu niepotrzebny, gdyż nie ma prawa głosu.

Mężczyzna spod znaku Koziorożca

Pan Koziorożec to rozsądny i stabilny partner życiowy. Może jest trochę powolny, ale za to wierny, silny, zdecydowany i nie bojący się samemu podejmować decyzji. Nie lubi się wywyższać i jest przeciwnikiem życia ponad stan. Uważa, że zawsze należy mieć jakieś oszczędności, bo nigdy nic nie wiadomo. Dopiero w połowie życia, zaczyna więcej udzielać się towarzysko.

Aby osoby spod znaku Koziorożca były szczęśliwe powinny nieustannie zaspokajać swój ukryty głód sukcesów życiowych. Powinny także przestać ukrywać swoje emocje i zacząć współżyć z innymi ludźmi. Jeśli zapewni im się jeszcze możliwość kierowania ludźmi, to wówczas ich szczęście sięgać będzie zenitu.

Poznaj także swój chiński zodiak lub horoskop według daty urodzenia.