RAK

RAK – ZNAK ZODIAKU

(22 czerwca – 22 lipca)

Hasło astrologiczne: CZUJĘ

Cechy ogólne: bogata wyobraźnia i ambicja

Szczęśliwe klejnoty: agat, szmaragd, kryształ górski, rubin

Szczęśliwy kolor: fioletowy

Najlepszy dzień na podejmowanie decyzji: poniedziałek

Planeta patronująca temu znakowi: Księżyc

 

RAK

 

RAK – CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ

Jest to osoba obdarzona niezwykłą różnorodnością cech i niezwykle bogatą wyobraźnią. Ci, co urodzili się w czasie pełni Księżyca są osobami bardzo wrażliwymi i ekstrawaganccy. Często też przypisuje się im zdolności nadprzyrodzone. Nie zawsze też są rozumiane przez otoczenie, gdyż uważa ono, że natura Raka jest dziwna.

Księżyc obdarza te osoby dużą emocjonalnością i zrozumieniem dla życia duchowego drugiego człowieka. Osoby te posiadają wyśmienitą pamięć oraz bardzo dobre zdolności adaptacyjne.

Raki to bardzo rodzinne osoby, dlatego powinni mieć rodzinę i dzieci. Bez nich nie będą szczęśliwi, wręcz przeciwnie, będą się czuli bardzo samotnie i nieszczęśliwie. Rodzina dla Raka jest w pewnym sensie obsesją. Rak nie lubi rozwodów, dlatego też nie robi skoków w bok.

Cechy pozytywne to: finezja, delikatność, brak arogancji, niezwykła intuicja

Cechy negatywne to: twardzi zwłaszcza w interesach, potrafią być też bezwzględni

PRACA W ŻYCIU RAKA

Jest dla niego drogą do uznania go w środowisku. Lubi być popularny i walczy o to, gdyż jest to dla niego siła napędowa do osiągania sukcesów w pracy. Osiąga w niej zazwyczaj bardzo dużo, ale tylko wówczas, gdy ma przy sobie odpowiedniego partnera lub dobrych opiekunów. Potrafi też gromadzić wiedzę, którą później w odpowiednim momencie będzie chciał wykorzystać. Mimo, iż posiada wiedzę nie zawsze potrafi ją ujawnić, często boi się wyjść ze swojej skorupy i pokazać światu swą wartość. Dobrze, żeby ktoś mu w tym pomógł, wówczas jest w stanie osiągać szczyty w wybranym przez siebie zawodzie. Dobrze sprawdzi się jako historyk, poeta, marynarz czy hotelarz.

Warto jednak pamiętać, że nie zawsze Rak Rakowi jest równy!

Kobieta spod znaku Raka

Pani Rak to niezwykle romantyczna osoba. Wśród nich zdarzają się jednak „kury domowe”, które lubią gotować i zajmować się domem. Jednak pośród kobiet spod tego znaku bywają także kobiety ekscentryczne, które walczą o wszystko, nawet we własnym domu. Ich chęć dominacji i wywyższanie się nie zawsze jest pozytywnie odbierane przez otoczenie, a to często utrudnia ich karierę życiową. Jednak z wiekiem zaczynają to rozumieć i potrafią się zmienić na lepsze.

Mężczyzna spod znaku Raka

Pan Rak posiada nieco mniejsze ambicje. Jest jednak osobą bardziej uczuciową, dlatego łatwo ulega wzruszeniu. Pośród mężczyzn spod tego znaku bardzo rzadko dochodzi do zdrady, gdyż to osoby kochające i wierne. Wadą ich jest to, że to często marzyciele, którzy nie zawsze potrafią realnie patrzeć na świat.

Aby osoby spod znaku Raka były szczęśliwe powinny najpierw zrozumieć samych siebie i swoje potrzeby. Do pełnego szczęścia potrzeba im stałego miejsca zamieszkania, szczęśliwej rodziny i dobrej pracy.

Poznaj także swój chiński zodiak lub horoskop według daty urodzenia.