LEW

LEW – ZNAK ZODIAKU

(23 lipca – 22 sierpnia)

Hasło astrologiczne: TWORZĘ

Cechy ogólne: bezwzględna dominacja, wyniosłość, duma

Szczęśliwe klejnoty: rubin, tygrysie oko, bursztyn

Szczęśliwy kolor: złoty, pomarańczowy

Najlepszy dzień na podejmowanie decyzji: niedziela

Planeta patronująca temu znakowi: Słońce

 

LEW

 

LEW – CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ

Jest to osoba, która jest bardzo aktywna, dlatego świetnie potrafi organizować życie sobie i innym. Zawsze posiada mnóstwo twórczych pomysłów z którymi chętnie się dzieli. Ma silne poczucie własnej godności i niezależności, jest przy tym dobra, szlachetna i szczodra. Potrafi jednak być dość impulsywna i spontaniczna, wówczas działa za radą serca, ale nie jest mściwa, chociaż bywa często naiwna. Dlatego ciągle wpada w pułapki zastawione na jej drodze życia i stąd się biorą jej ciągłe rozczarowania. Właśnie te chwile rozczarowań i zawodów często przeobrażają Lwa tak, że z uprzejmej i wspaniałomyślnej osoby staje się osobą zarozumiałą i arogancką, z którą niezwykle trudno jest dyskutować.

Cele życiowe Lwa są bardzo jasne i przejrzyste. Lubi być jednak władcą we własnym otoczeniu. Całą swoją energię kieruje wyłącznie na szybkie dojście do pozycji, która zapewni mu luksus w życiu. Robi to jednak tak inteligentnie, że często z boku otoczenie może go odbierać jako wyjątkowo leniwą osobę. Lew spieszy się, by zostać bogatym lub władczym i dziwi się, że ludzie wybierają drogi życiowe wymagające czasu.

Dewizą Lwa jest: żyj dniem dzisiejszym, a nie marzeniem o dniu jutrzejszym. Otoczenie powinno pomóc mu w realizowaniu tej dewizy, ponieważ nie ma nic gorszego niż sfrustrowany Lew. Wówczas staje się on pełen kompleksów, gotów na wszystko, co najgorsze. Lew powinien uważać, zwłaszcza w drugiej połowie życia, aby nie popaść w głęboką depresję. Z takiego stanu może wyjść tylko wtedy, gdy uda mu się osiągnąć sukces.

Bogactwo, do którego Lew dąży, nie jest dla niego jedynym celem, potrzebuje go tylko po to, by móc z niego w pełni korzystać i w pełni się realizować.

Cechy pozytywne to: optymista, dusza towarzystwa, szczerość, pełen poświęcenia dla najbliższych, szlachetność.

Cechy negatywne to: nie znoszenie krytyki, próżność, duma, upartość.

PRACA W ŻYCIU LWA

Szanuje każdą pracę, która jest w stanie zapewnić mu życie na wysokim poziomie. Jeśli tak nie jest to wówczas Lew staje się leniwy, niechlujny i niezadowolony z siebie. Nie ma dla niego zawodu w którym by nie dał sobie rady. Potrafi być dobrym malarzem, lekarzem, pisarzem i przedsiębiorcą. Jednak w każdym zawodzie to on musi rządzić, a nie odwrotnie. Bardzo wysoko ceni sobie niezależność, dlatego wyznaje zasadę, że lepiej mieć coś małego, ale własnego, niż praca dla kogoś. W pracy lubi być szefem, a jako szef otacza się ludźmi pracowitymi i zaufanymi. Nie cierpi wręcz tanich pochlebstw ani rad. Jest odważny i pomysłowy i takich współpracowników ceni sobie najwyżej.

Chociaż każdy Lew jest inny to i tak zawsze będzie to Lew!

Kobieta spod znaku Lwa

Pani Lew to uosobienie wielkiej damy. Jest władcza, a jednocześnie olśniewa urodą, potrafi być niezwykle zaradna. Lubi pieniądze, zaszczyty i wysokie stanowiska, dlatego na męża wybiera sobie osobę z wysoką pozycją lub wysokim statutem majątkowym. Kobiety spod tego znaku powinny jednak przemyśleć swoją decyzję o szybkim wyjściu za mąż, gdyż później mogą tego żałować. Z pewnością jest to kobieta gwałtowna, emocjonalna i szczera, ale lubi też demonstrować swoją stałą chęć dominacji. Dąży do zdobycia autorytetu i uznania, ale jako matka jest świetna. Dba także o swój dom.

Mężczyzna spod znaku Lwa

Pan Lew lubi to co wzniosłe. Kocha dobrobyt, godności i dobre stanowisko pracy. Jest świetnym kierowcą, dba o swoją sylwetkę, chętnie uprawia też sport. Lew lubi używać życia, męczy się, gdy musi siedzieć w zamkniętym pomieszczeniu. Mimo to, jest doskonałym mężem, dbającym o dobro swej partnerki. Pragnie stworzyć dla niej komfort życiowy i czuć się dla niej niezastąpionym. Jeśli jednak będzie ona miała do niego jakieś pretensje, wówczas poczuje się rozczarowany i może uciec. Ogólnie mężczyzna spod tego znaku jest wspaniałym partnerem.

Aby osoby spod znaku Lwa były szczęśliwe, potrzebują aprobaty i oklasków dla swojego postępowania. Lew nie będzie szczęśliwy, jeśli nie będzie twórcą własnego życia. Powinien zatem postarać się je tworzyć. Przede wszystkim powinien czymś się zająć, aby się rozwijać i ciągle być w towarzystwie.

Poznaj także swój chiński zodiak lub horoskop według daty urodzenia.