HALLOWEEN

Czy powinniśmy bać się Halloween?

Samhain znane jest też pod nazwą Halloween, obchodzone jest 31 października. Wiadomo, że to święto zmarłych jednocześnie zaznaczające nadejście zimy. Jest to święto, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli i czcimy ich w szczególny sposób. W noc z 31 października na 1 listopada zaciera się granica pomiędzy światem żywych i umarłych. Niektórzy także uważają, że jest to bardzo korzystny czas na uprawianie magii i wróżb.

halloween

Halloween to najbardziej tajemnicze i mroczne święto.

Jednak w tym czasie są i tacy, którzy decydują się na rytuały zapewniające szczęście oraz pozbywające się negatywnych energii nagromadzonych w ciągu ostatniego roku.

Rytuał na szczęśliwy związek partnerski

Aby nasz związek był udany musimy wcześniej zaopatrzyć się w dwie świece: białą i pomarańczową. Następnie powinniśmy mieć zdjęcie ukochanej osoby oraz niewielki kawałek czerwonego materiału (może być też czerwona papierowa serwetka). W noc Halloween kładziemy zdjęcie partnera na stole, a po obu stronach stawiamy świece i je zapalamy (najlepiej zapałką). Kiedy już to zrobiliście, to usiądźcie sobie wygodnie naprzeciw i spróbujcie myśleć o Waszym związku w samych superlatywach. Wyobraźcie sobie, że tworzycie razem cudowny związek. Następnie zostawcie palące się świecie, aż nie wypalą się do końca. Warto pamiętać, aby nie kupować dużych świec, bo będą się długo paliły. Kiedy świece zgasną, to resztki zawińcie w czerwony materiał lub serwetkę i schowajcie je w miejsce, gdzie nikt, oprócz Was, ich nie znajdzie.

Wróżba „Co mnie czeka w przyszłości”

Na okrągłym stole ustawiamy talerzyki lub kubeczki. Liczba ich może być dowolna, to zależy, co chcecie pod nie włożyć. Należy jednak pamiętać, aby jeden z nich pozostał pusty. Osobom, które biorą udział we wróżbie, zasłaniamy oczy i polecamy obejść stół dookoła trzy razy, a następnie wybrać lewą ręką jeden z talerzyków.  W zależności, co wybierze, musimy umieć zinterpretować ten przedmiot.

Przykłady przedmiotów do użycia do wróżby na Halloween

Moneta – bogactwo

Obrączka – wielka miłość

Liść lub gałązka wrzosu – szybkie zamążpójście

Pusty talerzyk – brak zmian, nudny rok

Pierścionek – upojny romans

Można wybrać jeszcze inne przedmioty, to zależy od już Was samych.

Ze świętem Halloween związane są także przesądy, oto kilka z nich.

– Jeśli w ten dzień lub wieczorem spotkacie pająka to oznaczać będzie, że jakaś zmarła osoba daje Wam znak, że nad Wami czuwa.

Czarny kot – należy go unikać, gdyż spotkanie z nim w Halloween przynosi pecha.

Zapewne jest jeszcze wiele wróżb i przesądów z wiązanych z Halloween. Pamiętajcie jednak, że jeśli będziecie chcieli z nich skorzystać, to musicie wiedzieć, że to tylko zabawa i nie powinno się nikogo straszyć.

Można również skorzystać z horoskopu: chińskich znaków zodiaku, daty urodzenia czy liczb proroczych.