CHOINKA – SYMBOL ŚWIĄTECZNEJ POMYŚLNOŚCI

Choinka – znaczenie

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na Boże Narodzenie przy wigilijnym stole. Nie pozwólmy, aby ten czas zakłóciły nam kłótnie, jakieś nieporozumienia czy nerwy. Postarajmy się wykorzystać ten czas do zapewnienia sobie powodzenia i dobrobytu w przyszłym roku. Nie trzeba nic wielkiego robić, wystarczy odpowiednio ubrana choinka ustawiona we właściwym miejscu.

Nie jest obojętne, gdzie w naszym domu ustawimy choinkę. Wykorzystajmy do tego Feng shui, które mówi, że choinka jest nośnikiem pozytywnej energii Drewna i Ognia. Oba te żywioły, niewłaściwe użyte, mogą zakłócić przepływ dobrej energii w naszym domu.

Zamiast stawiać choinkę tam, gdzie zawsze w tym roku spróbujmy to zmienić. Przede wszystkim podzielmy nasze mieszkanie na 9 części (według rysunku). W każdym sektorze wpływ choinki będzie miał inne znaczenie. Wyznacznikiem takiej zmiany będzie nadejście szczęścia w nadchodzącym roku.

CHOINKA – SYMBOL ŚWIĄTECZNEJ POMYŚLNOŚCI

Znaczenie choinki w poszczególnych sektorach:

POŁUDNIE – święta w miłej atmosferze

To jest najlepsze miejsce dla naszej choinki. Jeśli ustawimy ją właśnie tam, to zapewnimy sobie szczęście oraz to, że święta przebiegną nam w miłej i serdecznej atmosferze. Wszelkie smutki od nas odejdą, przypomną sobie o nas starzy znajomi. A jeśli na choince powiesimy dużo złotych ozdób, to po świętach można się będzie spodziewać przypływu choinki.

POŁUDNIOWY ZACHÓD – ciągłe niezadowolenie z życia

Choinka umieszczona w tym miejscu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Święta mogą przejść do historii jako jedne z najgorszych – z powodu kłótni, niemiłej atmosfery i problemów żołądkowych.

Jeśli jednak nie mamy innej możliwości, to wówczas należy na choince wieszać ozdoby po dwie tzw. pary i nie przesadzać z ozdobami w kolorze czerwonym. Na choince powinien dominować kolor złoty, który poprawi relacje rodzinne.

POŁUDNIOWY WSCHÓD – możliwość awantur

Stawiając choinkę w tej strefie, ryzykujemy, że podczas świąt wszyscy w rodzinie się pokłócą.

Radą na taką ewentualność może być zawieszenie ozdób w kolorze srebrnym i nałożenie dużej ilości waty, która będzie symbolizowała śnieg. Można także obok choinki postawić figurkę anioła lub Biblię.

PÓŁNOC – możliwość utraty pracy

Jeśli boimy się utraty pracy, to postawienie choinki właśnie w tym miejscu jest bardzo ryzykowne, gdyż może się okazać, że po świętach zabraknie dla nas etatu. Choinka na północy może spowodować u domowników spadek sprawności fizycznej.

Aby temu zapobiec, na choince należy zawiesić ozdoby w kolorze granatowym i dużo srebrnej lamety. Można także popieścić białe, niebieskie i srebrne łańcuchy. Starać się unikać ozdób w kolorze czerwonym.

WSCHÓD – wtrącanie się teściowej

Stawiając choinkę w tym miejscu, narażamy się na to, że będziemy mieć problem z pozbyciem się teściowej z naszego życia. Przyczynimy się do tego, że będzie się wtrącała w wychowanie naszych dzieci i będzie nas ciągle pouczała.

Jeśli chcemy zapobiec wtrącaniu się teściowej w nasze życie rodzinne, to na choince zawieśmy ozdoby w kolorze srebrnym i dużo anielskich włosów. Można też pod choinką położyć zegar albo Biblię. Unikajcie ozdób w kolorze czerwonym.

PÓŁNOCNY ZACHÓD – pogorszenie kondycji

Umieszczenie choinki w tym sektorze będzie skutkowało pogorszeniem naszego zdrowia. Zabrania się także wieszania ozdób w kolorze czerwonym, gdyż spowoduje to częste bóle głowy oraz pogorszenie sprawności intelektualnej.

W celu uniknięcia tego, choinka powinna być gęsta i obwieszona złotymi bombkami, białymi wstążkami i srebrną lametą. Na czubku choinki zawiesić Mikołaja w asyście aniołów.

PÓŁNOCNY WSCHÓD – mało pieniędzy, ale dużo znajomych  

Stawiając choinkę w tym sektorze, musimy pamiętać, że nasze dochody się zmaleją, ale za to będziemy mieli więcej przyjaciół.

Aby temu zapobiec, należy na choince zawiesić mnóstwo czerwonych i złotych ozdób, dużo światełek i na czubek powinien wieńczyć okazały szpic.

ZACHÓD – problemy z zębami

Choinka umieszczona na zachodzie może spowodować straty finansowe oraz problemy z zębami, wywołać astmę lub alergię.

Chcąc uniknąć problemów zdrowotnych, nie powinniśmy wieszać ozdób w kolorze czerwonym i nie wieszać kolorowych lampek. Choinka powinna mieć na sobie bombki w kolorze złotym i srebrnym.

ŚRODEK MIESZKANIA – duże straty materialne

Jeśli postawimy naszą choinkę na środku pokoju, to na pewno dopadną nas problemy finansowe.

Aby do tego nie dopuścić, stawiamy choinkę na czerwonym dywanie i wieszamy ozdoby w kolorze czerwonym, złotym i żółtym. Powinniśmy też pamiętać, aby nie zabrakło na niej świątecznych pierniczków.

Jak zapewnić sobie szczęście w nadchodzącym roku cz. 1

Jak zapewnić sobie szczęście w nadchodzącym roku cz. 2