FENG SHUI SPOSOBEM NA SZCZĘŚCIE

Feng Shui – czyli jak osiągnąć szczęście

Otrzymuję od Was coraz więcej pytań odnośnie co do urządzania domu według zasad Feng Shui, dlatego postanowiłam ponownie zająć się tym tematem.

Ostatnio coraz częściej słyszy się, że większość z nas musi dużo pracować, źle się czuje, ma problem z koncentracją czy pogarsza się im zdrowie. To wszystko prawda, ale niewielu z nas zwraca uwagę na to, że w pracy, szkole, a nawet w domu są miejsca martwe i bezduszne, w których nasze samopoczucie radykalnie ulega pogorszeniu. Jest tak, bo są one sztuczne nie zawsze przystosowane do potrzeb ludzi. Jest to spowodowane tym, że nasz  przełożony często skupia się nie na tym, aby każdy z nas czuł się dobrze w pracy, a na aspekcie finansowym. Szkoda, gdyż tak niewiele potrzeba, abyśmy w miejscu, w którym spędzamy większość naszego czasu, poczuli się komfortowo.

Powinniśmy pamiętać, że dobre samopoczucie to nie tylko kwestia pieniędzy, ale to przede wszystkim kwestia jakości naszego życia i pozytywnej energii.

Czy Feng Shui może odmienić nasze życie?

Feng Shui jest w stanie udoskonalić naszą prywatną i zawodową drogę życiową, może również poprawić nasze samopoczucie. Jednak musimy pamiętać, że Feng Shui nie jest metodą, dzięki której będziemy w stanie wpływać na choroby. To dla niewtajemniczonych jest raczej dosyć trudne.

O czym musimy pamiętać, stosując Feng Shui?

Nie należy od Feng Shui oczekiwać cudu, należy tę metodę traktować bardziej swobodnie. Przede wszystkim trzeba się nauczyć próbowania Feng Shui. Dlatego nie wszystkie zmiany stosujemy od razu, do wszystkiego podchodzimy ze zdrowym rozsądkiem. Najlepiej jest zacząć od zmiany jednego kwadratu i zapamiętać, jaki wpływ te zmiany mają na nasze życie. Jeszcze jedno – na efekt tych zmian możemy niekiedy poczekać nawet i do pół roku.

Jeśli już to wiecie, to teraz możecie zastanowić się, co tak naprawdę pragniecie w pierwszej kolejności zmienić. Następnie warto byłoby wysprzątać pomieszczenie, aby energia mogła swobodnie przepływać.

Istnieje wiele sposobów umożliwiających zmianę naszego otoczenia, aby polepszyć swoje samopoczucie. W następnym poście przedstawię Wam najczęściej stosowane remedia, które spowodują, że szczęście i radość zagoszczą w waszych domach.

Poniżej przedstawiam Wam mapę Ba – Gua, która dzieli się na 9 pól. Każde z pól reprezentuje określoną wartość. Kwadrat ten należy nałożyć na plan domu albo pokoju, pamiętając o wejściu.

FENG SHUI SPOSOBEM NA SZCZĘŚCIE

A teraz spójrzcie na mapę i zastanówcie się, co w pierwszej kolejności pragniecie zmienić. Pamiętajcie, że tak jak już wspomniałam, wybierzcie na początek jedną dziedzinę życia, którą chcecie się zająć. Macie tydzień na przeanalizowanie sytuacji życiowej i dokładnym zastanowieniu się, czego pragniecie.

Zapraszam także do przeanalizowania moich poprzednich postów dotyczących Feng Shui, gdyż za tydzień skupię się raczej na remediach.

Czym jest Feng Shui?

Feng Shui – dlaczego powinien być porządek?