Feng Shui

Feng Shui – od wieków stosowana praktyka planowania przestrzeni w domu i na zewnątrz.

Może zamiast przytoczyć Wam listę zmian jakich doświadczyłam, zacznę od tego, czym jest Feng Shui.

Feng Shui – czym się zajmuje?

Z pewnością nie są to jakieś praktyki z pogranicza czarnej magii. Jest to wiedza wywodząca się ze starożytnych Chin. Traktuje ona dom jako energię lub jako sztukę organizowania przestrzeni.

Trudno mi się wypowiadać jak to jest u nas w Polsce. Wiem tylko tyle, że na Zachodzie urządzanie wnętrz w domu zgodnie z zasadami starożytnej chińskiej wiedzy jest praktykowane i to z dużym powodzeniem. Zresztą, co tu dużo pisać, spróbujcie sami przyuważyć, gdzie, w jakim pomieszczeniu w swoim domu czujecie się najlepiej.

Z pewnością większość z Was tego doświadczyła, że wchodząc do odpowiednio urządzonego domu – czujemy się tam dobrze i jesteśmy szczęśliwsi. Także odnosi się to do otoczenia, bądź placu, na którym znajduje się dom.

Zapewne zadajcie sobie pytanie, dlaczego u koleżanki czy kolegi czuję się świetnie a u siebie nie? Może też być sytuacja odwrotna, gdzie wpadają do mnie znajomi, bo uwielbiają przebywać w moim domu i niechętnie go opuszczają. Niekiedy warto zastanowić się, czym jest to spowodowane.

Porównajcie te mieszkania, gdzie lubicie przebywać, z tymi, w których czujecie się niekomfortowo. Przyuważcie różnice i wynotujcie je sobie, przydadzą się one w następnych rozważaniach.