KOGUT

Chiński zodiak Kogut                

LATA KOGUTA
 
           08 lutego 1921 – 27 stycznia 1922    
           26 stycznia 1933 – 13 lutego 1934    
           13 lutego 1945 – 01 lutego 1946      
           31 stycznia 1957 – 17 lutego 1958    
           17 lutego 1969 – 05 lutego 1970      
           05 lutego 1981 – 24 stycznia 1982    
           23 stycznia 1993 – 09 lutego 1994    
           09 lutego 2005 – 28 stycznia 2006    
           28 stycznia 2017 – 15 lutego 2018     
 

KOGUT – charakterystyka znaku

Chiński zodiak Kogut to bardzo szczera i prawdomówna osoba. Często obraża innych, zwłaszcza tych, którym trudno jest zaakceptować jego szczerość i uczciwość. Osoba ta nie przejmuje się tym, co inni myślą i nawet przez chwilę nie zastanowi się, czy jej słowa nie urażą uczuć innych.  Jeśli należy do osób cichych, co czasami się zdarza, to i tak jest przeświadczona o swojej wyjątkowości. Takie zachowania Koguta mogą być odbierane przez otoczenie jako narcyzm, wyniosłość, a niekiedy nawet brak dobrych manier.

Koguty niezmiernie często bywają egoistami, gdyż najpierw myślą o sobie, a dopiero później o pozostałych. Uwielbiają być komplementowane. Są wówczas przekonane o swojej doskonałości. To, co wyróżnia ich spośród tłumu, to robienie wokół siebie sztucznego zamieszania, aby być zauważonym przez otoczenie. Mimo tych drobnych niedoskonałości, osoby te są duszą towarzystwa. Błyszczą na przyjęciach, bo potrafią dużo gadać, często jednak o mało istotnych sprawach.

Kogut nie lubi podstępów i intryg.

Stara się trzymać z daleka od konfliktów i osób, za którymi nie przepada. Jego poglądy bywają konserwatywne, nie lubi też zbytnio ryzykować. Dopóki może, unika hałasu, pośpiechu i zamieszania. Chętnie pomaga innym, ale w głębi serca oczekuje w zamian wdzięczności i przyjaźni.

Osoba spod tego znaku jest dobrym pracownikiem i z każdego podjętego zadania stara się wynieść dla siebie jak najwięcej korzyści. Lubi jednak pracować zgodnie z własnym rytmem i bardzo nie cierpi, gdy ktoś z zewnątrz próbuje to zmienić. Niektóre z tych osób nawet protestują narzucanej im dyscyplinie i niekiedy wolą się zwolnić, niż pracować w takich warunkach.

chiński zodiak kogut

Pomimo ciężkiej pracy, Kogut osiąga swój cel, chociaż z dużym wysiłkiem, gdyż nic nie przychodzi mu łatwo. Zdarza się, że na swoje barki bierze zbyt wiele pracy, aby podołać wyzwaniu, jednak często jest to ze szkodą dla jego życia osobistego.

Ponieważ są to osoby pracowite, to niekiedy krytykują swoich kolegów lub partnerów, zarzucając im opieszałość. Źle się czują, pracując w dużym zespole. Wolą pracować samodzielnie i być odpowiedzialnymi sami za siebie.

Chętnie angażują się we własne interesy, dzięki temu osiągają spory majątek. Koguty kochają wydawać pieniądze i mogą być ludźmi bardzo bogatymi, i żyć w dostatku, jeśli potrafią kontrolować swoje marzenia. Ich fantazja i inwencja znajdują pieniądze tam, gdzie inni tego nie dostrzegają. Są to ludzie, którzy bardzo dobrze czują się w zawodzie, gdzie wymagany jest kontakt z klientem.

Kochają ład i porządek, a w ich szafie wszystko musi być poukładane, najlepiej według koloru, wielkości, bądź innych cech.

Negatywne cechy:

Są to osoby kapryśne, nieznośne, potrafią być próżne i egoistyczne. Nie przejmują się tym, że ich słowa potrafią mocno zaboleć. Bywają także pretensjonalne, zachłanne i materialistyczne, na uwadze mają jedynie swoje dobro. Gubi ich również nadmierna nadgorliwość, nieuzasadniony krytycyzm i samolubność.

Pozytywne cechy:

Zawsze szczere do bólu, nie potrafią skłamać i oszukać, nawet wówczas, gdy mogliby mieć z tego tytułu korzyści. Są też pełne entuzjazmu i ciekawych pomysłów, szybko się uczą i są wytrwałe w swoich postanowieniach. Zawsze dobrze ubrani, a przy tym dowcipni i uroczy.

Chiński zodiak Kogut nie ma większych problemów z nawiązywaniem relacji z płcią przeciwną. Lubi flirtować, czasami nawet z kilkoma osobami jednocześnie, bardzo dba o swój wizerunek, jest uwodzicielski. O uczucie wybranej osoby gotowy jest walczyć z prawdziwym poświęceniem. W stałym związku potrafi być romantyczny, czuły i opiekuńczy, ale należy do osób zazdrosnych.

Lubi mieć wszystko i wszystkich pod kontrolą, więc stara się dominować w związku. Jeśli chodzi o rodzinę, potrafi o nią dbać, nawet czasami bywa nadopiekuńczy, gdyż chce ją ustrzec przed światem. W stosunku do dzieci jest wymagający, pragnie, aby jego dzieci umiały więcej niż pozostałe. Nie toleruje też złych manier i zwraca baczną uwagę na zachowanie swoich dzieci w towarzystwie.

Kobieta – Chiński zodiak Kogut

Jest osobą szczerą, która brzydzi się kłamstwem i oszustwem. Jeśli kogoś nie kocha, to mówi to od razu, gdyż nie chce tkwić w toksycznym związku, potrafi zmieniać mężczyzn jak rękawiczki. Jeśli kogoś pokocha, to dla swego wybranka potrafi wiele zrobić. Lubi też towarzystwo, dlatego nie przegapi żadnego spotkania.

Potrafi wspierać męża i nawet poprowadzi go do sukcesu, ale będzie trzymała go pod pantoflem. Gdy założy rodzinę, to na pierwszym miejscu zawsze będzie dla niej mąż, a dopiero później reszta rodziny.

Mężczyzna – Chiński zodiak Kogut

Jest osobą tajemniczą, dlatego jest go trudno rozszyfrować, nawet tym, którzy go dobrze znają. Jest wrażliwy, nie uzewnętrznia swoich uczuć, gdyż boi się odrzucenia, dlatego wiele osób, nie wie, o co mu chodzi.

Może nie jest zbyt romantyczny, to jednak swojej kobiecie jest wierny i oddany, i jeśli naprawdę będzie mu na niej zależało, to pozostanie z nią na dobre i złe. Wówczas zrezygnuje nawet ze swego upodobania do flirtowania, choć może to być dla niego trudne. Jeśli założy rodzinę, to wówczas zostanie domatorem.

Żywiołem Koguta jest metal, a szczęśliwy kolor to niebieski, zielony i brązowy.

Sprawdź też swoją datę urodzenia, dzień lub godzinę.