PIES

Chiński zodiak Pies

LATA PSA

             28 stycznia 1922 – 15 lutego 1923    
             14 lutego 1934 – 03 lutego 1935      
             02 lutego 1946 – 21 stycznia 1947    
             18 lutego 1958 – 07 lutego 1959      
             06 lutego 1970 – 26 stycznia 1971    
             25 stycznia 1982 – 12 lutego 1983    
             10 lutego 1994 – 30 stycznia 1995    
             29 stycznia 2006 – 17 lutego 2007    
             16 lutego 2018 – 04 lutego 2019   
   

PIES – charakterystyka znaku

Chiński zodiak Pies w horoskopie chińskim uważany jest za najbardziej sympatyczny, gdyż cechy osobowościowe jakie reprezentuje są na tyle uniwersalne, że można je w pełni zaakceptować.  To osoby godne zaufania, uczciwie, bezpośrednie i sprawiedliwie, a przy tym są niezwykle inteligentnie.

Mimo, iż często są lepsze i mądrzejsze od pozostałych, to są osobami nieśmiałymi i skromnymi. Nigdy też nie odmawiają pomocy, a jako przyjaciel potrafią być wierni, lojalni i oddani. Można im wszystko powiedzieć, a oni i tak nikomu tego nie przekażą. Psy należą do osób bezpośrednich, mówią to co myślą, co nie zawsze wychodzi im na dobre.

Osoby te bywają niekiedy pesymistami.

Nie wierzą, że w życiu może im się coś udać, ale starają się dążyć do swego celu z zawziętością i uporem, a także walczyć, jeśli im na czymś zależy. Bardzo przejmują się jednak opiniami innych, każdy przytyk dokładnie analizują i  rozważają. Pragną pokazać się zawsze z jak najlepszej strony i chcą być postrzegani jako osoby, na których można zawsze polegać. Jeśli ktoś z ich otoczenia się kłóci, to starają się jak mogą, aby załagodzić dany spór i wyjaśnić nieporozumienie.

 Chiński zodiak PiesPotrafią być również kapryśni, niezadowoleni a nawet marudni, wówczas wybuchają i wtedy nie przebierają w słowach, przez co otoczenie może odbierać ich jako cyników. Jednak często to tylko maska pod którą ukrywają się osoby wrażliwe i niekiedy bardzo zagubione.

Mimo to, Pies z natury jest wesołą osobą, nie potrafi zbyt długo się obrażać i martwić. Lubi dobrą zabawę, muzykę, taniec i spotkania w gronie najbliższych przyjaciół. Nie cierpi samotności, taki stan może doprowadzić go nawet do depresji.

Jeśli chodzi o pieniądze, to nie dba o nie, ale jeśli je ma, to mają je też i inni. Nie martwi go, że może mu ich brakować, gdyż pełne konto i willa nie są jego największym marzeniem. Potrafi jednak zwęszyć okazję do ich zdobycia i robi to, ale nie kieruje nim chciwość, jest to raczej typ, który niesie pomoc. Wraz z wiekiem Psy w życiu zawodowym osiągają mistrzostwo, a nawet, mimo, iż nie chcą, stają się osobami publicznymi, niekiedy bardzo sławnymi.

Zdrowie osób spod znaku Psa jest dość mocne, mimo, że należą oni do osób przepracowanych, a tym samym wyczerpanych nadmiarem obowiązków. Dopiero, kiedy stwierdzają, że ich zdrowie i siły są na wyczerpaniu, to dopiero wówczas idą na urlop.

Negatywne cechy:

Wadą tych osób jest nadmierny krytycyzm i ciągłe wtrącanie się w sprawy innych, gdyż uważają, że tylko dzięki ich mediatorskim zdolnościom są w stanie zapobiec wielu kłótniom. Dodatkowo często wyciągają zbyt pochopne wnioski, bywają nieprzyjemni, trudni we współżyciu, złośliwi i nerwowi.

Pozytywne cechy:

Zaletą tych osób jest ich wielka wytrwałość i wierność zarówno swoim poglądom, jak i swoim przyjaciołom. Należą do bardzo inteligentnych i atrakcyjnych osób, są przy tym skromni, uprzejmi i niezwykle pomocni.

Uczucia:

Jeśli chodzi o uczucia, to Pies niezbyt chętnie o nich rozmawia, a ze swoich sekretów zwierza się tylko najbliższym przyjaciołom. W miłości zazwyczaj jest taktowny i delikatny, kocha szczerze, a jego uczucia są naprawdę głębokie. Brzydzi się kłamstwem i zdradą, źle znosi rozwód, dlatego potrafi długo szukać swej drugiej połowy. Trudno spotkać lepszego partnera bądź partnerkę, jakim jest Pies. Jest też cudownym rodzicem, często jego dzieci są bardzo utalentowane i wiele w życiu osiągają.

Kobieta – Chiński zodiak Pies

Jest nieśmiała i wstydliwa w stosunku do mężczyzn. Bardzo rzadko pierwsza rozpocznie rozmowę, gdyż obawia się ośmieszenia, a jeśli chodzi o bliższą znajomość, to często jest to dla niej prawdziwe wyzwanie. Niezwykle trudno jest się jej otworzyć przed kimkolwiek, potrzebuje ona dużo czasu, aby przekonać się do danej osoby. Nie jest też zbytnio wymagająca od partnera, chce tylko szacunku i miłości. Rodzina jest dla niej najważniejsza i nic nie jest w stanie tego zmienić.                            

Mężczyzna – Chiński zodiak Pies

To typowy domator, który wysoko ceni sobie ciepło domowego ogniska. Nie jest typem flirciarza, szuka raczej partnerki na całe życie, która stworzy z nim szczęśliwą rodzinę z dziećmi na których mu bardzo zależy. Dla ukochanej osoby zrobi wszystko, potrafi być dla niej  czuły, troskliwy, zawsze dba o jej potrzeby. Dla niektórych kobiet życie z takim mężczyzną może być nudne, gdyż brakuje mu romantyzmu, spontaniczności i fantazyjności.

Żywiołem Psa jest metal, a szczęśliwy kolor to niebieski i turkusowy.
Sprawdź też swoją datę urodzenia, dzień lub godzinę