CO MOŻNA WYCZYTAĆ Z KRESEK

Czy zabawa może być wróżbą? Bawmy się kreskami i czytajmy ich znaczenie.

Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek stawiać kreski na kartce, jednocześnie nad czymś myśląc? Myślę, że tak, gdyż to dosyć popularna metoda zajęcia rąk, a niekiedy i naszej głowy. Mnie też to się zdarza, dlatego postanowiłam sprawdzić, co oznaczają te „dziwne kreski”. Poszperałam trochę i znalazłam, że z kresek można wiele wyczytać. Niektórzy traktują również takie stawianie kresek jako wróżenie. Czemu nie… Każda forma mająca nam pomóc w rozszyfrowaniu przekazu wysyłanego nam przez podświadomość, będzie cenna.

Co zatem można wyczytać z kresek?

Prawdopodobnie bardzo dużo można wyczytać z takich kresek. Najczęściej taka wróżba czy podpowiedź dotyczy naszej codziennej rzeczywistości. Możemy uzyskać odpowiedzi na dręczące nas pytania zarówno w sferze materialnej naszego życia, jak i w sferze uczuciowej. A najważniejsze jest to, że takie wróżenie może tyczyć się bliżej i dalszej przyszłości.

WAŻNE!

Wróżbę z kresek możemy wykonać tylko raz w tygodniu – w piątek przed północą. Oczywiście, że jeśli kreski stawiamy sobie w pracy bądź w domu rozmyślając o czymś, to też można sprawdzić, co takiego one oznaczają, ale wówczas będzie się to tyczyło bieżących spraw. Jeśli ma to być prawdziwa wróżba, to jednak tylko w piątek.

Jak przygotować się do wróżenia?

Aby prawidłowo wykonać wróżbę, należy spełnić następujące warunki:

– na kartce papieru stawiamy ołówkiem kreski w czterech rzędach, jeden pod drugim;

– stawiamy kreski szybko, automatycznie, bez liczenia, ile się ich postawiło. Kreślimy kreski tak długo, aż zatrzyma nam się ręka;

– podczas ich kreślenia należy się skupić i cały czas myśleć o postawionym sobie pytaniu;

– gdy skończymy stawiać kreski w czwartym rzędzie, musimy je dokładnie przeliczyć w każdym rzędzie.

Kropki…

Jeśli w danym wierszu postawiliśmy parzystą liczbę kresek – to obok rysujemy dwie duże kropki z wyraźnym odstępem. Natomiast jeśli wypadła nam nieparzysta liczba kresek – to obok stawiamy tylko jedna dużą kropkę. Ze znaków graficznych postawionych obok kresek powstanie nam wróżebna figura, którą należy odczytać.

CO MOŻNA WYCZYTAĆ Z KRESEK

Znaczenie figur

CO MOŻNA WYCZYTAĆ Z KRESEK

DROGA – może tez oznaczać odjazd lub odlot

Czeka Cię długa podróż, a może też oznaczać drogę życiową i informację, że już wkrótce Twoje życie ulegnie radykalnej zmianie.

Praca:

Jesteś lub wkrótce będziesz na drodze intelektualnego rozwoju. Czeka Cię sukces, ale pod warunkiem, że będziesz liczyć tylko na siebie, bo nikt nie ułatwi Ci tego. Pamiętaj też, aby we wszystkim, co robisz, zachować umiar.

Uczucia:

To dobry czas na wzięcie sobie urlopu i wyruszenia w podróż. Z pewnością nawiążesz jakieś nowe kontakty czy znajomości. Nieoczekiwane spotkanie może zmienić Twoje życie i zapoczątkować coś nowego w swoim życiu. Może się nawet okazać, że ktoś, kto Cię porzucił – może wrócić.

CO MOŻNA WYCZYTAĆ Z KRESEK

LUD – jakieś zgromadzenie, grupa

Pokazanie się tego znaku wróży niepewną, pod każdym względem, sytuację. Może też oznaczać jakieś zamieszanie bądź tłum, w którym nie czujesz się komfortowo. Przytłacza Cię nadmiar wrażeń i uczuć. Może lepiej przeczekaj ten niekorzystny czas, zdaj się na własny zdrowy rozsądek i nie pędź bez opamiętania za czymś, co jest niepewne i ulotne.

Praca:

Zamiast robić wszystko samemu, włącz się w to, co robią inni. Wówczas możesz liczyć na pewne osiągnięcia. Pamiętaj, że samemu nic nie zdziałasz. Unikaj plotek i intryg, bo wszystko obróci się przeciwko Tobie.

Uczucia:

Dosyć często bierzesz marzenia za rzeczywistość, a to, niestety, prowadzi do dwuznacznych sytuacji. Staraj się twardo stąpać po ziemi.

CO MOŻNA WYCZYTAĆ Z KRESEK

SPOTKANIE – zjednoczenie

Ten symbol oznacza kosmiczną harmonię. Przed Tobą pojawi się wielka szansa na realizację nawet tych najśmielszych planów. Teraz zapomnij wreszcie o starych pretensjach i żalach.

Praca:

Pokaż wreszcie, że stać Cię na dyplomację i delikatność. Przełożeni z pewnością to dostrzegą i docenią, a może nawet wynagrodzą. Nigdy nie wiadomo.

Uczucia:

Jakaś bliska osoba oczekuje od Ciebie szczerej i otwartej rozmowy. Najwyższy już czas, by wszystko naprawić. Osoby samotne mogą liczyć na spotkanie odpowiedniego dla siebie partnera.

CO MOŻNA WYCZYTAĆ Z KRESEK

SAMOTNOŚĆ – spętanie

Czekają Cię trudne do pokonania przeszkody bądź problemy uczuciowe. Postaraj się, aby nie uwikłać się w jakiś niefortunny romans.

Praca:

Uważasz, że albo jesteś najlepsza / najlepszy w tym, co robisz, albo wręcz odwrotnie – nie doceniasz siebie. Przeanalizuj swoje zachowanie! Zastanów się wreszcie, jakie błędy popełniasz i postaraj się ich unikać.

Uczucia:

Dlaczego jesteś taką egoistką / egoistą? Obudź się! Ta cecha charakteru z pewnością nie sprzyja ani w miłości, ani w przyjaźni. Jeśli się nie zmienisz, możesz w przyszłości pozostać bez bliskich Ci osób.

Dalsze części:

Co można wyczytać z kresek – część 2.

Co można wyczytać z kresek – część 3.