GRUPA KRWI 0

Osoby z grupą krwi 0 – charakterystyka i zdrowie. Pomóż sobie dowiedzieć więcej o swoim zdrowiu.

Wydawałoby się, że to, czy w naszych żyłach płynie grupa krwi O, A, B czy AB nie ma większego znaczenia, chyba że chodzi o transfuzję bądź ustalenie ojcostwa. Okazuje się jednak, że nie tak do końca. Istnieje ścisły związek między grupą krwi a naszym zdrowiem, wyglądem, a nawet charakterem.

Może to nieco abstrakcyjne stwierdzenie, ale coś w tym jest. Aby zrozumieć to, musimy cofnąć się do dalekiej przeszłości. Otóż każda grupa krwi powstawała wraz z rozwojem cywilizacji, a nowe grupy – nie eliminowały już istniejących.

Każda grupa krwi zawiera przekaz genetyczny z odpowiednim zapisem dotyczącym sposobu życia i odżywiania się naszych przodków. Pomimo że żyjemy w całkowicie innych warunkach, wiele z dawnych cech nadal ma na nas wpływ. Dlatego warto wiedzieć więcej o swojej grupie krwi, aby móc dostosować, chociaż w minimalny sposób, swój styl życia do świata dzisiejszego. To zapewni nam, że będziemy o wiele zdrowsi i silniejsi. A tego właśnie chcemy!

GRUPA KRWI 0

Wykształciła się najwcześniej, bo przed 50 tysiącami lat. Mieli ją pierwsi prymitywni ludzie, czyli neandertalczycy, którzy byli myśliwymi uganiającymi się po lasach za zwierzyną. Nie uprawiali wówczas ziemi, bo nie potrafili, dlatego żywili się przede wszystkim mięsem i rybami. Nie gardzili też dziko rosnącymi roślinami i owocami, chociaż nie był to ich ulubiony przysmak.

GRUPA KRWI 0

Charakterystyka osób z grupą krwi 0

Osoby mające tę grupę krwi są odważne, żywiołowe, silne i dość głośne. Potrafią radzić sobie ze wszystkim i ze wszystkimi. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, chociaż starają się nie narażać siebie na niepotrzebne konsekwencje. Należą do osób ambitnych i całkiem nieźle radzą sobie na kierowniczych posadach, ale nie zawsze o nie zabiegają. Raczej nie marnują czasu na bezsensowne przemyślenia, bo uważają, że co ma być, to i tak będzie.

W dążeniu do celu potrafią być bezwzględne, chociaż wcale po nich tego nie widać. Jeśli ktoś im się narazi – mogą stać się nieprzyjemne, a nawet agresywne. Mają skłonność do rywalizacji, dlatego przyjemność sprawia im upokarzanie przeciwnika. Robią to jednak tak w przemyślany sposób, że ta osoba nawet się tego nie domyśla.

Zdrowie osób z grupą krwi 0

Dla tych osób wskazany jest podobny tryb życia, co ludzi pierwotnych, czyli dużo ruchu oraz bogata w białko zwierzęce dieta. Nie należy jednak przesadzać z mięsem, bo można mieć zgagę bądź nabawić się wrzodów. Zerówki powinny ograniczyć spożywanie produktów mlecznych, zbożowych oraz roślin strączkowych, które pogarszają przemianę materii, a tym samym sprzyjają nadwadze.

Ze względu na skłonności do niedoczynności tarczycy, osoby z grupą krwi O powinny pamiętać, aby do jadłospisu włączyć produkty zawierające jod.

Osoby z grupą krwi 0 cieszą się świetnym zdrowiem i mają największe szanse, aby dożyć sędziwego wieku. Lubią też sport i dbają o dietę. Mimo iż są sprawne fizycznie i zdrowe, to jednak mają zmniejszoną odporność na wszelkiego rodzaju wirusy i bakterie. Ciężej przechodzą choroby zakaźne i dłużej wracają po nich do zdrowia. Za to rzadziej zapadają na chorobę Alzheimera.

Za tydzień – poznacie charakterystykę osób z grupą krwi A, B i AB.

Sprawdź też, w jaki sposób możesz poprawić swoje zdrowie – zapraszam.