ŁUKASZ

To osoba systematyczna, dokładna i pracowita. Można też o nim powiedzieć, że jest spokojnym i cierpliwym flegmatykiem. Jego dewizą jest powiedzenie: „powoli, ale do celu”. Zanim się wypowie czy podejmie decyzję, waży starannie wszystkie za i przeciw.

Imię Łukasz oznacza mieszkańca Lukanii, kojarzy się też z łacińskim słowem „lux” – oznaczającym światłość lub jasność. Łukasz przynosi temu, kto nosi to imię, spokój i wewnętrzny ład. Chroni od konfliktów i szaleństw oraz dramatycznych napięć. Pomaga wierzyć, że warto siedzieć cicho i robić swoje.

Historia Łukasza

Łukasz był osobistym przyjacielem matki Jezusa, świętego Pawła i pozostałych apostołów. Na świat przyszedł w pogańskiej rodzinie, co nie przeszkodziło mu zostać utalentowanym malarzem. Był autorem portretów Maryi, które przetrwały w kopiach do naszych czasów. Spod jego ręki wyszedł sławny u nas portret Matki Boskiej Jasnogórskiej. Spisał także dzieje apostołów i wedle tradycji jest autorem większej części Nowego Testamentu. Jednak jego prawdziwym zajęciem było leczenie ludzi.

Około 45 roku poznał św. Pawła, przyjął wiarę chrześcijańską i odtąd towarzyszył w licznych podróżach apostołom. Skrupulatnie spisywał wszystko, co ich spotykało. Pracowite życie zakończył w Beocji w wieku 84 lat. Po śmierci korpus świętego znalazł się w Padwie, a głowa trafiła do kościoła św. Piotra w Rzymie.

Osobowość Łukasza

Nigdy się nie załamuje na widok przeszkód. Jest bardzo obowiązkowy i sumienny. Posiada dar niezwykłej koncentracji, dzięki czemu analizuje i trafnie rozwiązuje napotykane problemy. Bardzo chętnie niesie też pomoc innym i nigdy nie oczekuje za to rewanżu, gdyż jest altruistą. Nie znosi konfliktów oraz sporów, dlatego dyplomatycznie dąży do ugody. Poza tym jest niezwykle zmysłowym, ale i odpowiedzialnym mężczyzną. Trudno namówić go na hazard czy inne nieodpowiedzialne wybryki. Nie sprowokujesz też go do bójki ani kłótni.

Mimo że ma dobrze rozwinięty zmysł rodzinny, to, niestety, często sam potrzebuje wiele zrozumienia i dyskretnie okazywanej mu czułości.

Nie lubi tłumu ani hałasu, ale nie gardzi spotkaniami w większym gronie. Jest typem obserwatora, gdyż najpierw lubi przyjrzeć się danej osobie, aby lepiej ją poznać, zanim wyda ostateczny osąd. Jego wadą jest to, że czasami bywa naiwny i daje się wciągnąć w przygody o dość nieprzyjemnych ukrytych konsekwencjach. Wobec kobiet jest raczej nieśmiały, dlatego też nie od razu może Cię zachwycić. Za to mąż z niego będzie doskonały i przede wszystkim – wierny. Zbuduje Ci dom, wyedukuje dzieci i systematycznie, krok po kroku, będzie zbliżał się do wyznaczonego celu. Dlatego warto poczekać na efekty tej powolności, gdyż z czasem Łukasz może odnieść spory sukces.

Numerologiczne znaczenie imienia Łukasz

Liczbą imienia Łukasz jest CZTERY – symbol porządku, równowagi i stabilności. Jest osobą dosyć konserwatywną, która nowości sprawdza ostrożnie. Z pewnością solidny i rzetelny, chociaż nie zaskoczy Cię błyskotliwą ripostą czy zręczną kpiną. Fantazji też po nim nie oczekuj. Ale docenisz jego towarzystwo wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wytrwałość i konsekwencja.

Znak zodiaku i Łukasz

Jeśli jesteś spod znaku Byka, Panny lub Koziorożca – to imię doda Ci pracowitości i rozwinie Twoje ukryte talenty.

Natomiast płochliwą Wagę uczyni bardziej upartą i wytrwałą w dążeniu do celu.

Bliźnięta, Raka, Skorpiona i Wodnika – trochę wyciszy i uporządkuje.

Imienia Łukasz nie warto dawać ognistemu Baranowi, Lwu czy też Strzelcowi, bo wywoła to dysharmonię i szkodliwe wibracje w ich sercach. To będzie tak jakby próbować połączyć wodę z ogniem.

Ryby także nie powinny nosić tego imienia, gdyż osłabi ono ich energię i wolę.