KAROLINA

Mądra, ale nieskora do wzruszeń. Często zachowuje się, jakby żyła w erze powłóczystych sukien, karet i karnecików balowych.

Karolina – imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa charal, carl (mąż, mężczyzna). Oznacza też, że jest wierna małżonkowi, oddana domowi – prosta, nieskomplikowana kobieta.

Historia Karoliny

W związku z tym, że imię Karolina pochodzi od imienia Karol, w żeńskiej formie pojawiło się stosunkowo niedawno, bo około XIX wieku, nie posiada historycznego odpowiednika. Mimo to natknęłam się na ciekawe informacje dotyczące Karoliny. Otóż Karolina jest patronką czystych serc, a to za sprawą Karoliny Kózkówny. Dziewczyna urodziła się 2 sierpnia 1898 roku we wsi Wał-Ruda pod Tarnowem. Zarówno jej rodzina, jak i ona byli prostymi ludźmi o głębokiej wierze. Od małego chciała należeć do Boga. Bardzo dobrze się uczyła i należała do różnych grup religijnych. Zawsze uśmiechnięta i pomocna.

18 listopada 1914 roku żołnierz rosyjski z bronią w ręku wtargnął do domu rodziny Kózków. Kazał Karolinie i jej ojcu wyjść z domu i siłą zaprowadził ich do pobliskiego lasu. Grożąc śmiercią ojcu, zmusił go, by ten się oddalił. Zrozpaczony ojciec błagał go, by to on został zabity, ale żołnierz był nieugięty. Pobiegł więc do wuja Karoliny i razem udali się do lasu. Jednak nie odnaleźli dziewczyny. Dopiero po dwóch tygodniach ktoś z rodziny odszukał miejsce w lesie, gdzie leżało umęczone, martwe ciało dziewczyny z zakrzepłą krwią na ziemi. Po oględzinach stwierdzono, że Karolina prawdopodobnie wybrała śmierć, aby pozostać czystą. W 1987 roku Jan Paweł II ogłosił Karolinę Kózkówną błogosławioną. Od tego czasu patronuje dziewczętom i chłopcom, którzy pragną doświadczyć radości czystej miłości.

KAROLINA

Osobowość Karoliny

Kobieta o imieniu Karolina jest wszechstronna, wykształcona, pracowita, o szerokich zainteresowaniach, chętnie też pogłębia swoją wiedzę. Pomimo rozległej wiedzy nieczęsto osiąga tytuły naukowe. Nie zraża jej to jednak i sama często dochodzi do sedna sprawy, gdyż jest bardzo dociekliwa. Choć nie umie pracować systematycznie, to i tak zawsze ma wszystko zrobione na czas. Karolina jest miła, zmysłowa, towarzyska, lubi być otaczana przez adoratorów. W miłości niestała, w małżeństwie konkretna i nieprzewrotna. Kocha rodzinę, ale nie przywiązuje się zanadto do ogniska domowego. Posiada uzdolnienia przywódcze i jeśli uda się jej zdobyć władzę, to jest dobrym szefem.

Warto pamiętać, że Karolina ciężko przeżywa każdą zdradę czy porzucenie, a to dlatego, że jest wrażliwa na porażki uczuciowe i nie tylko. W stosunku do nowo poznanych osób jest pełna rezerwy, co nie wyklucza porywów zmysłowych, gdy znajdzie swoją „drugą połówkę”. Wówczas jest radosna i pełna wdzięku. Bardzo często potrzebuje oparcia, by w pełni rozkwitnąć. Potrzeba wiele taktu i stanowczości, aby dobrze ją zrozumieć. A gdy już się do kogoś przywiąże, to na długo, albo nawet na zawsze. Dlatego też wykazuje wiele ostrożności i rezerwy przy wyborze. Jest uparta i niekiedy potrafi nawet przez długie lata czekać na swojego wybranka serca.

Numerologiczne znaczenie imienia Karolina

Liczba tego imienia równa się cztery. Czwórka jest liczbą porządku i organizacji. Oznacza to, że Karolinom najlepiej się żyje w świecie dobrze zorganizowanym i poukładanym. Wokół nich powinien panować porządek, wszystko ma być dobrze określone, nazwane i ponumerowane. Dopiero wtedy, gdy wszystkie sprawy są jasne, Karolina może pozwolić sobie na chwilę swobody. Pochodzenie imienia często sprawia, że Karoliny odruchowo zachowują się jak wielkie damy, a gdy się zapomną, patrzą na innych z góry. Duże znaczenie ma dla nich tradycja i czyjeś pochodzenie. Wysoko cenią sobie tych ludzi, którzy wiele osiągnęli i mają się czym pochwalić. Dużą wagę przywiązują też do spraw materialnych i majątkowych. Nie chcą żyć w ubóstwie, gdyż lubią ładnie i nietuzinkowo wyglądać.

Znak zodiaku i Karolina

Z imieniem Karolina najlepiej czują się dwa znaki: Koziorożec i Lew.

Dobrze też imię to będzie służyć paniom ze znaków Wagi, Panny, Byka i Wodnika.

W przypadku Ryb, Bliźniąt i Strzelca imię to będzie uczyć porządku, rozsądku i dobrego rozeznania w rzeczywistości.

W Skorpionach może budzić nazbyt władcze instynkty.

Najmniej jest odpowiednie dla żywiołowych Baranów.