OWCA (KOZA)

Chiński zodiak Owca (Koza) 

         
LATA OWCY

        01 lutego 1919 – 19 lutego 1920      
        17 lutego 1931 – 05 lutego 1932
        05 lutego 1943 – 24 stycznia 1944    
        24 stycznia 1955 – 11 lutego 1956    
        09 lutego 1967 – 29 stycznia 1968    
        28 stycznia 1979 – 15 lutego 1980    
        15 lutego 1991 – 03 lutego 1992      
        01 lutego 2003 – 21 stycznia 2004

        19 lutego 2015 – 07 lutego 2016

 

OWCA (KOZA) – charakterystyka znaku

Chiński zodiak Owca (Koza) w Chinach uznawana jest za najbardziej kobiecy znak. Uważa się, że posiada całkowicie nieegoistyczną naturę, jest szczera i sprawiedliwa, dlatego nadaje się do wykonywania zawodu wymagającego opiekuńczości.

Osoby spod tego znaku wyróżniają się ponadprzeciętnymi zdolnościami, potrafią być zdyscyplinowane i są zaangażowane w to co robią, ale tylko w sytuacjach tego wymagających. Ogólnie nie wyróżniają się zbytnią pracowitością. Posiadają bardzo wrażliwą duszę, dlatego idealnie sprawdzają się w zawodach artystycznych. Powinny jednak uważać na stres, ponieważ często zawodzi u nich psychika, zwłaszcza kiedy w ich życiu pojawia się silne napięcie. Zazwyczaj to jednak osoby ciepłe i czułe, ceniące sobie wysoko wygodny tryb życia. Często zdarza się im zapomnieć, że nie pieniądze są najważniejsze w życiu.

Urodzeni w roku Owcy lubią porządek i ciszę. 

Chiński zodiak Owca (Koza) jest osobą, która raczej odpowiada za siebie i swoje czyny, nie lubi doradzać innym i bez potrzeby nie wtrąca się w nie swoje sprawy. Stara się nie podejmować ryzykownych decyzji i woli zrezygnować z pewnych rzeczy, niż źle wybrać. Ceni sobie porady i opinie innych, ale nad szczegółami potrafi zastanawiać się w nieskończoność.

Owca to osoba elegancka, czarująca, niezwykle urocza, bardzo dbająca o siebie i lubiąca przebywać na łonie natury. Można o niej powiedzieć, że to przecudowna istota, ale to także typowy pesymista, przejmujący się wszystkim, lubiący zamartwiać się na zapas.

Osoba spod znaku Owcy posiada silną potrzebę stabilizacji, ale jest zbyt niezdecydowana, aby ją sobie zapewnić. Poszukuje partnera, który zorganizuje z nią życie w taki sposób, jaki będzie jej odpowiadał. Jeśli uda się jej znaleźć taką osobę, to wówczas uzależni się od niej.

Chiński zodiak Owca (Koza)

Owce nie przepadają także za wysiłkiem fizycznym, starają się raczej unikać zbędnych obowiązków i chętnie przystaną na to, aby ktoś inny ich wyręczył. Pomimo, iż same w to nie wierzą, mają niezwykłe szczęście, często otrzymują majątek, albo ktoś im coś podaruje, lub potrafią wzbudzić zaufanie osób zamożnych i wpływowych, które im pomagają. Jeśli się nawet na czymś potkną, to zawsze spadają na „cztery łapy” niczym kot.

Jeśli Owca umiejętnie pokieruje swoim życiem, to jest w stanie spełnić większość swoich marzeń i życzeń. Dążąc do zapewnienia sobie bezpieczeństwa, zarówno kobieta jak i  mężczyzna, dążą do małżeństwa z bogatym i wpływowym partnerem, chyba, że naprawdę kogoś prawdziwie pokochają.

Zdrowie Owcy jest delikatne i wymaga ciągłej dbałości. Owca dużą wagę przykłada do zdrowego odżywiania się i wygodnego życia.

Negatywne cechy:

Owca ma tendencję do marudzenia i narzekania, sama nie potrafi tego zahamować. Lubi także użalać się nad sobą i swoim losem, dodatkowo jest dość pesymistyczna, żerująca na innych, nieco kapryśna, mściwa, trochę leniwa, kłótliwa, potrafi też używać przemocy, często niezdecydowana i nieodpowiedzialna.

Pozytywne cechy:

Zaletą Owcy jest pogoda ducha i odwaga, którą wykazuje w trudnych sytuacjach. Należy do osób altruistycznych, często jest wspaniałomyślna, naturalna w swoim zachowaniu, atrakcyjna, romantyczna, bardzo wrażliwa i otwarta.

Owca wspaniale gotuje i piecze przepyszne ciasta, lubi również rozmawiać przez telefon. W miłości jest romantyczna i uduchowiona. Nie lubi w życiu być sama, pragnie mieć u swego boku partnera i zazwyczaj udaje się jej go zdobyć. Jednak mając wybór pomiędzy miłością a dobrobytem, zwykle wybiera to drugie.

Kobieta – Chiński zodiak Owca (Koza)

Jest bardzo delikatna i troskliwa, emanuje radością życia, jest też wrażliwa, na najmniejsze wahnięcia nastroju reaguje smutkiem lub depresją. Dba o swoją karierę, dlatego na swoich przyjaciół wybiera takich ludzi, którzy pozwolą jej szybko osiągnąć cel. Należy do osób bardzo gościnnych i umiejących zachować się w towarzystwie. U mężczyzn wysoko ceni walory intelektualne, wszechstronne wykształcenie, nie jest materialistką, ale nie cierpi chamstwa i prostactwa. Jej partner musi być cierpliwy i odporny na kaprysy.

Mężczyzna – Chiński zodiak Owca (Koza)

Nie potrafi być sam, potrzebuje przyjaciela, który będzie się nim opiekował, wspierał w trudnych chwilach i dodawał odwagi, wówczas potrafi być bardzo silny. Mimo to, niezwykle trudno jest zdobyć jego serce, bo jest dosyć niezależną osobą. Dodatkowo jest artystycznie utalentowany i często żyje w romantycznym świecie. Nie lubi rozpisanych co do minuty planów, zdarza mu się także, że potrafi się spóźnić. Jest gotowy ciężko i konsekwentnie pracować, ponieważ w życiu pragnie osiągnąć sukces i zrobić karierę.

Żywiołem Owcy jest ogień, a szczęśliwy kolor to srebrny.

Sprawdź też swoją datę urodzenia, dzień lub godzinę.