PIĄTEK 13

Dzisiaj mamy piątek 13.

Już sama myśl, że to dzisiaj piątek i w dodatku 13 przyprawia niektórych o ból głowy. Większość uważa, że piątek 13 jest pechowy.

Czy tak jest naprawdę?

Nie. Większość naszego strachu przed 13 wiąże się z zabobonów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Pisałam już wcześniej, dlaczego 13 jest pechowa i czy jest pechowa. Często sama myśl o piątku 13 napawa nas strachem. Wierzymy, że tego dnia przytrafi się nam coś złego.

Jaka jest prawda?

Tak naprawdę wystarczy, że przestaniemy myśleć, że dzisiaj jest piątek 13, a nic takiego się nam nie stanie. Spróbujcie zakodować sobie, że to np. 14 kwietnia bądź jakiś inny dzień, który dla Was jest szczęśliwy.

Uważam, że pech to coś takiego, co sami na siebie ściągamy naszym negatywnym myśleniem. Może więc warto zacząć myśleć pozytywnie, to przecież nie jest takie trudne. Jeśli jednak macie problem z piątkiem 13, to przedstawię Wam kilka przeciwności, które powinny pomóc przełamać strach przed tym dniem.

Na szczęście – czarny kot

Od dawna wierzono, że czarny kot przynosi pecha. A kiedy jeszcze przebiegnie nam drogę w piątek 13, to już nieszczęście murowane. Nic bardziej mylnego. Sama uważam, że czarny kot przynosi szczęście. Kiedy widzę takiego czarnego kota, to nawet chętnie go pogłaszczę, aby zapewnić sobie 100% szczęścia. Działa. Uważa się także, że jeśli chcecie mieć dobry wzrok, to należy głaskać ogon czarnego kota. No cóż – tego akurat nie próbowałam…

Dodatkowo powiem, że koty to takie stworzenia, które często przepowiadają nam, co się wydarzy w najbliższym czasie.

A wiecie, że kot myjący swój pyszczek jest oznaką tego, że wkrótce Was ktoś odwiedzi. Natomiast kot w trzech kolorach przynosi ogromne szczęście i sprawia, że wszelkie zło omija nasz dom. Z kolei kot z czarnym nosem – przyciąga bogactwo.

PIĄTEK 13

Jak zapobiegać w piątek 13?

Kiedy w piątek 13 przewrócicie cukierniczkę lub rozsypie się Wam cukier podczas słodzenia, to będzie znak, że nadchodzą pieniądze. Ale kiedy rozsypiecie mieloną paprykę – to kłótnia murowana. Także przewrócona solniczka wróży problemy, więc uważajcie. Po prostu – dzisiaj proszę nic nie solić. Gdy jednak nie unikniecie tego, to wystarczy wziąć szczyptę papryki bądź soli i rzucić ją przez lewę ramię. Pech od razu zniknie.

Coś dla osób pijących z rana kawę

Bąbelki na porannej kawie wróżą przypływ gotówki, więc sprawdźcie, jak to jest u Was. Jeśli bąbelki pojawią się blisko krawędzi kubka po stronie, z której pijesz – pieniądze nadejdą w szybkim tempie. Jeżeli jednak bąbelki pojawią się po przeciwnej stronie – to trzeba będzie na nie trochę poczekać.

Dla tych, co z rana delektują się herbatą

Jeśli w herbacie zobaczycie pływające po powierzchni fusy – to będzie znak otrzymania znacznej gotówki.

Również sztućce upuszczone na podłogę sygnalizują, że niedługo ktoś nas odwiedzi: widelec symbolizuje kobietę, a nóż – mężczyznę.

Kiedy jednak i tak się lękacie piątku 13, to proponuję przed wyjściem do pracy włożyć do kieszeni jakikolwiek klucz. Klucz uchroni Was przed wszelkim pechem w piątek 13, ale pod warunkiem, że nie będzie on pasował do żadnego z zamków w Waszym domu. Czyli dzisiaj – nie ruszamy się bez klucza.

Mam nadzieję, że tych kilka porad pozwoli Wam przeżyć ten cudowny dzień, jakim jest piątek 13.

A co z urodzonymi 13? – zajrzyj tutaj.