PIES I ZNAKI ZODIAKU

Co mówią gwiazdy o psach urodzonych pod danym znakiem zodiaku.

Kupując psa nie zawsze mamy świadomość tego, że on także ma określone cechy charakteru. Warto więc wiedzieć, kiedy pies, którego chcemy kupić, przyszedł na świat. Bo później okazuje się, że kupiliśmy psa, który powinien być zły i bronić domu, a on na widok wroga merda ogonem i wesoło szczeka. Może też zdarzyć się sytuacja odwrotna, kupujemy dla dzieci łagodnego psa, a on pokazuje kły i gryzie. Dzieje się tak dlatego, że nasi ulubieńcy, podobnie jak i my, ulegają wpływom planet. Właśnie dlatego warto się dowiedzieć, pod jakim znakiem zodiaku przyszedł na świat Wasz pies, aby po jakimś czasie nie dziwić się jego zachowaniu i go nie oddawać do schroniska.

Pies i znaki zodiaku – krótka charakterystyka

PIES – BARAN

To typowy przywódca. Gdy idziesz z nim na spacer, nie licz, że będzie szedł grzecznie przy nodze. Ten pies zawsze biegnie przodem i nie zawaha się ugryźć każdego, kto według niego zagraża Twojemu bezpieczeństwu. Dla niego to Ty jesteś stadem, o które on musi dbać i zarządzać. Pamiętaj! To on Ciebie wyprowadza na spacer, nie Ty jego i bardzo się denerwuje, gdy jesteś niegrzeczny lub go karcisz za złe zachowanie. Jest idealnym pupilem dla samotnych kobiet i nieco tchórzliwych mężczyzn.

Wada – zuchwały do głupoty, gdyż potrafi się rzucić na psa o wiele od siebie większego i groźniejszego.

Zaleta – kocha dzieci i raczej nie robi im krzywdy.

PIES – BYK

To taki typowy leloch uwielbia pieszczoty i łakocie. Do tego bardzo wygodnicki i lubiący to, co dobre. Musicie wiedzieć, że wszystkie swoje zdobycze chowa pod posłaniem lub zakopuje w ogrodzie. Nikomu nie pozwala się do nich zbliżyć, gdyż to jego skarby. Należy jednak na niego uważać, gdyż potrafi wykorzystać dobroć człowieka. Jeśli pozwolisz temu psu na zbyt wiele, to wejdzie Ci do łóżka, na kanapę i Ciebie już tam nie wpuści. Respekt czuje tylko przed tym, który trzyma w stosunku do niego dystans.

Wada – wielkie lenistwo.

Zaleta – potrafi być miły dla swojego pana i się z nim bawić.

Pies i znaki zodiaku

PIES – BLIŹNIĘTA

To słodki i bardzo zabawny pies. Jednak nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Ciągle jest w ruchu, zawsze wesoły i bystry. Pamiętajcie! Potrafi wykorzystać swojego opiekuna. Wszystko jest dobrze, dopóki to Ty spełniasz jego zachcianki. Jeśli jednak Ty chcesz coś od niego, to wówczas udaje głupiego, że nie wie, o co Ci chodzi. Nie nadaje się na psa obronnego. Za to idealnie nadaje się do zabawy dla dzieci.

Wada – potrafi zawojować Cię na amen, zwłaszcza jeśli nie będziesz stanowczy i konsekwentny wobec niego.

Zaleta – szybko się uczy, a do tego jest bardzo ufny.

PIES – RAK

To bardzo spokojny pies, a przy tym wierny. Bardzo dobrze opiekuje się domownikami. Uwielbia biegać wokół domu, ale nie lubi zbyt długich spacerów. Boi się ruchliwych miejsc, hałasów i krzyków, woli teren wokół domu, tam czuje się najlepiej. Czasami możemy mieć wrażenie, że to tchórzliwy pies, bo ustępuje innym psom i ludziom. Niezbyt często walczy o swój teren, woli podkulić ogon i uciec. Naprawdę tylko w ostateczności bywa groźny, ale i wtedy musi zostać przyparty do muru. To idealny towarzysz dla osób spokojnych, flegmatycznych i dzieci.

Wada – unika walki.

Zaleta – to oaza spokoju.

PIES – LEW

Ten pies zrobi dosłownie wszystko, aby zostać zauważonym. Nigdy nie zostawi Cię w spokoju, zaczepia gości, gdyż lubi się popisywać. Jest bardzo szczęśliwy, kiedy może przebywać w dużej rodzinie lub grupie osób. Może wówczas znaleźć kogoś, kto się nim zainteresuje i pobawi.

Wada – nie reaguje na polecenia opiekuna.

Zaleta – odporny na hałas.

PIES – PANNA

Bardzo spokojny i poważny pies. Jest słodki i oddany swojemu właścicielowi. Wybaczy swemu panu absolutnie wszystko, nawet to, że został przez niego pobity. Dlatego właściciel powinien traktować go łagodnie i nie zostawiać samego w domu, bo w samotności bardzo cierpi.

Wada – ze spokojem znosi pobicie.

Zaleta – jest bardzo oddany i nigdy nie ugryzie swego właściciela.

PIES – WAGA

To bardzo uczuciowy pies, niezwykle mocno przywiązuje się do swego pana. Jeśli masz pracę wymagającą długiej nieobecności, to ten pies nie jest dla Ciebie. Rozstania ranią jego małe serduszko. Nienawidzi długiej rozłąki, dlatego zawsze ma focha, kiedy właściciel nareszcie wraca. Nie jest to jednak długie obrażanie się, wystarczy go tylko pogłaskać, powiedzieć dobre słowo, a pies ponownie Cię lubi. Zawsze posłuszny i zdyscyplinowany, nigdy pierwszy nie zaczyna sporów z innymi psami. Jest doskonałym towarzyszem dla ludzi wrażliwych i łagodnych.

Wada – nie lubi samotności.

Zaleta – wierność.

PIES – SKORPION

Taki piesek nie należy do zbyt posłusznych. Nie wykonuje poleceń właściciela, robi to, co chce. Uwielbia ruch, więc biega i szczeka tak długo, aż się nie zmęczy. Jest to normalne u niego, gdyż musi się wyżyć i wyszaleć.

Swego pana bardzo kocha i nikomu nie pozwoli go skrzywdzić. Idealny jako pies obronny, ale tylko dla osób odpowiedzialnych i wyrozumiałych dla swego pupila. W ręku osoby brutalnej może stać się psem – mordercą. Często takie psy wykorzystywane są do walk.

Wada – brak posłuszeństwa i samowolka.

Zaleta – bezgraniczne przywiązanie.

PIES – STRZELEC

To pies, który bardzo źle znosi samotność. Kocha długie spacery z opiekunem, chętnie też podróżuje w samochodzie czy innym środku transportu. Będąc na zewnątrz, musi zawsze zaznaczyć swój teren, więc nie dziwcie się temu, że co chwila obsikuje każdy kamień czy obwąchuje każdy krzew. Nigdy nie zostawiajcie takiego psa przywiązanego do budy czy drzewa, gdyż wówczas bardzo cierpi. Nie potrafi zrozumieć, że to czasami tylko na chwilę. Idealny dla osób pełnych energii i towarzyskich.

Wada – częste obsikiwanie otoczenia.

Zaleta – towarzyski i ufny.

PIES – KOZIOROŻEC

Te psy są raczej spokojne i bardzo inteligentne. Nie należy jednak robić im krzywdy, gdyż są pamiętliwe. Potrafią zapamiętać każdą wyrządzoną im krzywdę i tego, który im ją wyrządził. Nie lubią zbyt długich spacerów, wolą dom, gdyż tam czują się najlepiej. Na takim psie można polegać, gdyż nigdy nie wpuści do mieszkania osoby niebędącej mieszkańcem.

Wada – czasami bywa zuchwały i uparty.

Zaleta – wierny i oddany swojemu panu.

PIES – WODNIK

To bardzo śmieszny, a zarazem serdeczny pies. Posiada wiele energii i niezwykle rzadko się męczy. To rodzaj inteligentnego psa, gdyż szybko się uczy i od początku pojawienia się w rodzinie wie, kto w domu jest najważniejszy i kogo musi się słuchać. Pozostałych zwyczajnie olewa. Podlizuje się tylko swemu panu lub pani w zależności, kto najczęściej przygotowuje posiłki.  Dlatego jego ukochanym miejscem jest właśnie kuchnia, tam może spędzać nawet i cały dzień, jeśli jest tam tylko co zjeść.

Wada – nadmierne łakomstwo.

Zaleta – szybka nauka.

PIES – RYBY  

Ten pies jest bardzo bystry i pojętny. Potrafi się uczyć w niewiarygodnie szybkim tempie. Nie znosi jednak hałasu, awantur i pośpiechu. Jest nieco flegmatycznym, ale dobrym psem. Nigdy się też nie złości ani się nie gniewa. Lubi towarzystwo innych zwierząt, nawet kota, z którym potrafi się zaprzyjaźnić. Idealny dla osób, które podobnie jak on potrafią bezgranicznie kochać.

Wada – niezmiernie wolno wszystko robi.

Zaleta – ufny, dobrze rozumie się z dziećmi.

Zapraszam również do zapoznania się z opisem własnego znaku zodiaku.

Zgada się z Waszym pupilem?