PREZENT NA SZCZĘŚCIE

Jaki kupić prezent na szczęście dla bliskiej nam osoby?

Ostatnio często otrzymuję od czytelników zapytanie, co najlepiej kupić znajomej osobie lub komuś z rodziny na prezent. Przecież prezenty dostaje się nie tylko z okazji świąt, ale też z okazji imienin, urodzin, a nawet bez okazji. Zgadzam się z moimi rozmówcami, że wcale nie jest tak łatwo wybrać prezent, nawet wówczas jeśli zna się preferencje osoby, dla której ma być prezent.

Osobiście uważam, że kupując jakiś drobiazg dla znajomego, warto kupić mały prezent na szczęście, wówczas obdarowana osoba pomyśli, że naprawdę nam na niej zależy i pragniemy jej szczęścia. Zamiast więc kupować kremy czy perfumy proponuję coś małego, a przynoszącego szczęście. Taki gadżet można postawić na biurku, przy komputerze, zawiesić nad drzwiami pokoju, w którym najczęściej przebywacie. Można także nosić taki prezent jako breloczek lub wisiorek. W zależności od tego, co to ma być, można również nosić swój prezent na szczęście jako oczko pierścionka, broszki lub spinek do włosów, koszuli czy krawata. Jak sami widzicie – pomysłów jest wiele.

PREZENT NA SZCZĘŚCIE

Prezent na szczęście – propozycje

Delfin – osiągnięcie sukcesu w bardzo trudnych sytuacjach

To niezwykle inteligentne zwierzątko. Już starożytni wierzyli, że chroni od niebezpieczeństw podczas morskich podróży. Noszony w formie pierścionka na palcu kobiety zwiastuje, że wkrótce spotka ona swoją prawdziwą miłość. Naczynia stołowe z motywem delfina często daje się w prezencie ślubnym młodej parze z życzeniami miłości.

Zamiast pierścionka czy zastawy można z powodzeniem podarować bliskiej nam osobie figurkę z delfinem. Najlepiej, gdyby taka figurka wykonana była z masy perłowej, srebra lub kryształu górskiego – według uznania. Jeśli otrzymacie w prezencie figurkę delfina – to będzie znak, że osoba obdarowująca darzy Was głębokim uczuciem. Pamiętajcie też, że im więcej delfinków w figurce, tym większe szczęście.

Delfinami najlepiej jest obdarować osoby urodzone w znaku Byka i Wagi.

Gołąb – miłość w małżeństwie

Gołębie pojedyncze, w parach, z gałązką w dziobie lub też całujące się – to zwiastuny szczęścia. Idealny prezent dla osób samotnych chcących stworzyć szczęśliwą rodzinę, gdyż oznaczają wzajemną miłość, bycie we dwoje, łagodne usposobienie i wesele. Można podarować breloczek z motywem gołębia, obraz czy figurkę. Młode mężatki powinny mieć w swoim pudełeczku z biżuterią broszkę z całującymi się gołębiami, aby zapewnić sobie szczęście w związku małżeńskim. Później tę broszkę można podarować swojej córce u progu życia ze swoim partnerem.

Gołębie – to ozdoba przynosząca szczęście osobom urodzonym w znaku Wagi i Byka.

Jaskółka – szczęście, nadzieja i miłość

Ostatnio będąc w sklepie jubilerskim, widziałam ładną broszkę z jaskółką. Jest to ptak kojarzony z dobrymi wiadomościami. Obdarowuje się jaskółkami osoby mające problemy z pamięcią lub w celu zachowania w pamięci osoby obdarowującej. Istnieje przekonanie, że chłopak, chcąc zdobyć miłość dziewczyny, powinien ofiarować jej pierścionek, który wcześniej leżał przez dziewięć dni w jaskółczym gnieździe.

Jaskółka przynosi szczęście Bliźniętom i Pannom.

Kaczka –miłość i wierność w małżeństwie

Jeśli pragniecie w życiu miłości i udanego związku małżeńskiego to najlepiej kupić sobie i postawić w domu figurkę pary kaczek mandarynek. Uważa się, że ptaki te znane są z tego, że dobierają się w pary na całe życie.

Amulet w kształcie kaczki siedzącej na lotosie – chroni przed wypadkami.

Koń – odwaga i ochrona

To symbol zdrowia, siły, zwycięstwa i bogactwa. Uważa się także, że konie symbolizują młodość i szczęście. Jeśli życzymy danej osobie szczęścia, to podarujmy jej właśnie figurkę konia. Natomiast wizerunek konia w postaci talizmanu zapewni odwagę i ochronę.

Symbolika konia

Koń stojący dęba – oznacza pokonanie wszelkich przeszkód i triumf.

Biegnący koń – oznacza siłę woli i osiągnięcie celu.

Klacz ze źrebięciem – jest symbolem dobrego zdrowia i bogactwa.

Pegaz, czyli skrzydlaty koń – symbolizuje duchowe wzloty, natchnienie i intuicję.

Najskuteczniej konie działają na osoby urodzone w znaku Lwa i Strzelca.

Kot – przyciąga klientów do firmy, symbol płodności i seksu

Koty uosabiają zmienność, niedostępność, przebiegłość, niezależność i kapryśność. Są przy tym uroczymi zwierzątkami. Kiedy kobieta otrzymuje od mężczyzny w prezencie figurkę kota, to znaczy, że pragnie on od niej czegoś więcej niż tylko przyjaźni. Kiedy natomiast kobieta kobiecie podaruje symbol kota – będzie to znaczyło, że uważa ona, że jest miłą i dobrą przyjaciółką, ale nieco denerwującą.

W niektórych domach stawia się przy kominku lub przed wejściem do domu duże ceramiczne koty na znak szczęścia.

Figurka kota jest idealnym prezentem na szczęście dla ludzi urodzonych w znaku Panny lub Raka.

Motyl – długowieczność

Motyle ze względu na krótkie życie są symbolem przemijania. Jednak talizman z wizerunkiem motyla zapewnia długowieczność. Także mając w domu obraz lub inny przedmiot z widokiem dziewczyny ze skrzydłami będzie symbolem, że żaden mężczyzna nie będzie w stanie Ci się oprzeć.

Ciąg dalszy – w następnym poście.