PREZENT NA SZCZĘŚCIE – ciąg dalszy

Jaki prezent na szczęście dać osobie, aby była zadowolona?

W poprzednim poście podałam kilka pomysłów na prezenty dla znajomych, przyjaciół czy bliskich naszemu sercu osób. W międzyczasie otrzymałam też pytanie, na ile te prezenty są w stanie przynieść nam szczęście. Oczywiście, że nie zawsze tak jest, że kupując prezent w postaci opisanych przeze mnie, jest on w stanie same zapewnić nam szczęście. Jednak wiara, że akurat ten prezent i to jeszcze ofiarowany nam przez osobę życzliwą da nam to szczęście. Najczęściej tak to właśnie działa. Chociaż to, co stanowi o naszym życiu, jest bardzo często irracjonalne. Nie da się przecież zamknąć marzeń w pudełku i odstawić do realizacji na później. Gdy uczucia w naszym życiu biorą górę, zdrowy rozsądek zanika i zaczynamy szukać szczęścia w nielogiczny sposób. Pragniemy dopomóc temu szczęściu, stosując przeróżne talizmany, amulety czy też inne rzeczy.

Z pewnością jednego możemy być pewni: odrobina magii jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wręcz przeciwnie – pomogła. Po co chodzić do psychiatry i łykać drogie tabletki na to, że jest się w dołku. Wystarczy zmienić coś w swoim życiu, może to być nawet sprawienie sobie prezentu na szczęście, aby zmienić tok myślenia i przyciągnąć do siebie pozytywną energię.

Pamiętajcie jednak, żeby po zakupieniu jakiegokolwiek przedmiotu mającego przynieść nam szczęście, miłość czy bogactwo najpierw symbolicznie oczyścić go z negatywnej energii, jaką mógł zebrać po drodze. Każda zakupiona rzecz, zanim do nas trafiła, przeszła przez inne ręce i nigdy nie będziemy wiedzieć, czy sprzedawca, dotykając naszego przedmiotu, nie miał akurat złego humoru czy nie dotknął go problem, który przelał na tę rzecz.

W jaki sposób oczyścić swój nowo zakupiony przedmiot znajdziecie tutaj.

PREZENT NA SZCZĘŚCIE - ciąg dalszy

Prezent na szczęście – dalsze propozycje

Nietoperz – szczęście i radość w życiu

To jedno z najbardziej magicznych zwierząt. Często kojarzony jest ze złem lub ze światem zmarłych. Jednak talizman z wizerunkiem nietoperza zapewnia długie i radosne życie. Im więcej zwierząt na rysunku, tym większe nas czeka szczęście w życiu. Jeśli uda się Wam kupić talizman z pięcioma nietoperzami, to zapewnicie sobie długowieczność, spokój, zamożność, zaszczyty i radość.

Ogromną moc tego zwierzęcia cenią sobie także Cyganie. W ich domach można zobaczyć wiele obrazów czy figurek przedstawiających nietoperze. Pomyślną wróżbą jest także samo zobaczenie w locie nietoperza.

Pies – symbol wierności, pomoc podczas porodu

Uosabia szczerą i wierną przyjaźń, oddanie i bliskość oraz czujność i ochronę. W sklepach najczęściej można spotkać szkatułki mające na wieczku obrazek psa lub kilku psów. Jeszcze do niedawna w modzie były pierścionki z psią główką, którymi to chłopak obdarowywał swoją wybrankę.

Według astrologii figurka psa przynosi szczęście osobom urodzonym w znaku Bliźniąt i Wodnika.

Ryba – symbol bogactwa

Żywe ryby lub figurki zapewniają bogactwo. Im więcej posiadacie ryb, tym większe bogactwo. Najkorzystniej jest mieć parzystą liczbę ryb, gdyż prawdopodobnie tylko parzysta liczba jest symbolem obfitości. Złączone ze sobą głowami i ogonami symbolizują nieskończoną przychylność losu. Także u nas w Polsce często ości z karpia wkłada się do portfela, aby pomnażały nasze pieniądze.

Słoń – powodzenie w życiu i szczęście

Nie ma chyba domu, w którym nie byłoby figurki słonia. To chyba najczęściej kupowany prezent na szczęście. Na rynku można spotkać różne słonie, jedne mają podniesioną trąbę a inne – opuszczoną. Jakie więc kupić? Na ogół wszędzie można wyczytać, że jednak słoń z podniesioną trąbą – to większe szczęście. Aby owo szczęście nam nie uciekło, najlepiej jest, aby figurka słonia ustawiona była w mieszkaniu w kierunku wschodzącego słońca, a przynajmniej była zwrócona głową do okna.

Jako zwiastun szczęścia słoń nie może występować samotnie. Najlepiej, aby było ich trzy, siedem, dziewięć, jedenaście lub trzynaście – wówczas obdarzą swego właściciela pomyślnością.

Słonie przynoszą szczęście wszystkim, bez względu na znak zodiaku. Koniecznie jednak powinny zdobić pokoje Lwów.

Smok – szczęście i ochrona przed złymi duchami 

Warto mieć w swoim domu smoka wykonanego z jadeitu. Może być on do postawienia, a może posłużyć jako amulet bądź talizman. Niezależnie co kupicie, dobrze jest pamiętać, że smoki zapewniają właścicielowi powodzenie we wszelkich przedsięwzięciach oraz odpędzają od niego demony.

Idealny prezent dla Panny i Raka.

Sowa – symbol mądrości, inteligencji i wiedzy

Ze względu na jej dobroczynne działanie warto, aby sowa była w każdym pokoju dziecięcym. Uważa się, że figurka sowy lub biżuteria z motywem sowy zapewni właścicielowi życie bez większych problemów z nauką. Najlepiej jednak, aby figurka sowy wykonana była z malachitu lub onyksu.

Figurkę sowy najlepiej podarować osobie spod znaku Koziorożca lub Wodnika.

Tygrys – to magiczna ochrona i życiowa energia

Dobrze mieć przy sobie figurkę białego tygrysa, który zapewni właścicielowi ochronę i jest źródłem nadnaturalnej energii. Bardzo często stawia się tygrysy w parach, gdyż powoduje to dodatkową ochronę. Jako talizman wykorzystywany jest też w feng shui.

Wilk – niezależność i mądrość

Wilk jest zwierzęciem silnym, niezależnym, ale i niebezpiecznym. Jest przy tym wyjątkowo inteligentny. Talizman z wizerunkiem wilka pozwoli Ci odnaleźć właściwą drogę w życiu. Sprawi, że będziesz wiedzieć, kiedy zmienić pracę, bądź czy uda mi się wyjść z kłopotów. Nosząc przy sobie wizerunek wilka, staraj się słuchać swojej intuicji, ona nigdy Cię nie zawiedzie.

Żaba – bogactwo i bezpieczny poród

Talizmany w kształcie żaby popularne są na całym świecie. Jeśli uda Ci się kupić figurkę białej żaby z trzema nogami, a do tego trzyma w pyszczku kwadratową monetę z dziurką – to taki talizman zapewni Ci ogromne bogactwo. Dwie tańczące żaby obejmujące się łapkami – zapewnią radość, a zielona żabka w koronie – podziw i szczęście.

Figurka żaby będzie doskonałym prezentem dla osób urodzonych w znaku Raka i Ryb.

Żółw – długowieczność

Talizman w kształcie żółwia też należy do dość popularnych. Figurka tego zwierzęcia zapewnia długie życie, a gdy uda nam się zdobyć dwa żółwie razem – zapewni to szczęście i spokój w rodzinie.

Figurka żółwia idealnie będzie pasowała na prezent dla Byka i Strzelca.

Prezent na szczęście – część 1.