CHOROBA CZŁOWIEKA – TO WOŁANIE ORGANIZMU O POMOC

Często chorujesz i nie umiesz sobie z tym poradzić? Lekarz nie potrafi postawić diagnozy? Sprawdź, co tak naprawdę Ci dolega.

Kiedy przeczytasz ten post – nauczysz się sama/sam rozpoznać, czy Twoja choroba jest prawdziwa, czy to wołanie organizmu o pomoc.

Mowa objawów chorobowych jest dosyć prosta i podlega pewnym powtarzającym się prawidłowościom. Wystarczy je poznać, by Twoja choroba nie stała się wrogiem, a raczej pomocnikiem, który skieruje Cię na właściwą drogę i pomoże wprowadzić dobre zmiany.

Pamiętaj – nie jesteś samym ciałem.

Potraficie przecież myśleć, podejmować decyzje, jesteście więc świadomością, która posiada ciało. Inaczej można powiedzieć, że jesteśmy istotami duchowymi. To, co przeżywa nasza dusza, znajduje zawsze odzwierciedlenie w reakcjach naszego ciała. Czyż nie jest tak, że „serce podchodzi nam do gardła”, albo „włosy stają dęba” ze strachu? Nie zdarza się Wam płakać wtedy, gdy jesteście smutni? To właśnie są reakcje ciała na nasz ból psychiczny.

Twoje ciało mówi do Ciebie – naucz się go słuchać.

Kiedy uda się odkryć, co choroba usiłuje nam powiedzieć, można wreszcie zacząć pracować nad swoimi emocjami oraz poczuciem własnej wartości. To naprawdę przynosi efekty i nie jest trudne, co najwyżej zajmuje trochę czasu. Możecie więc to robić samodzielnie za pomocą afirmacji i medytacji albo też możecie skorzystać z pomocy dobrego psychologa. Wybór należy do Was.

CHOROBA CZŁOWIEKA – TO WOŁANIE ORGANIZMU O POMOC

A teraz sprawdźcie sami, co naprawdę Wam dolega.

Jeśli bardzo często dokucza Wam:

Alergia – zazwyczaj taka osoba jest bardzo wrażliwa, boi się życia, dlatego często przyjmuje postawę obronną. Spróbuj otworzyć się na świat, życie jest zbyt krótkie, aby marnować je na strach. Nie jesteś sam, masz wokół rodzinę, znajomych, którzy Ci w tym pomogą. Zaryzykuj.

Anemia – jest oznaką Twojego braku zaangażowania się w życie. Stałaś/eś się osobą obojętną i niechętną do zrobienia czegokolwiek. Przestań myśleć, że wszystko jest złe, a ludzie wokół Ciebie chcą Cię wykorzystać. Spróbuj zrozumieć, dlaczego tak się stało i walcz z tym.

Biegunka – panicznie boisz się życia, uważasz, że nie poradzisz sobie. Jesteś osobą mało elastyczną, nie przyjmujesz nowych poglądów z obawy przed zmianami, jakie mogą nieść ze sobą. Nikt nie powiedział, że życie jest łatwe, ale nikt też nie twierdzi, że nie masz na nie wpływu. Masz, tylko musisz w to uwierzyć i przestać się bać tego, co powiedzą inni.

Bóle uszu – w ogóle nie słuchasz siebie ani swego wewnętrznego głosu. Przestań wreszcie walczyć ze sobą, zacznij słuchać samego siebie. Za bardzo skupiasz się na tym, czego od Ciebie oczekują inni. Szkoda, że nie potrafisz pokazać, że jesteś osobą wartościową, która jest lepsza od innych. Spróbuj to zrobić dla siebie, bo inaczej inni Cię zadepczą.

Ból pleców lub kręgosłupa – masz wrażenie, że brakuje Ci oparcia i cierpisz z tego powodu. Jesteś typem osoby, która chce i bierze odpowiedzialność za innych. I po co Ci to? Twoja nadświadomość mówi, abyś przestał brać odpowiedzialność za szczęście lub nieszczęście innych ludzi. To ich życie, niech sami się o nie martwią, sami muszą przecież je przeżyć. Ty nie jesteś w stanie im pomóc. Zacznij żyć dla siebie i zrób wreszcie coś dla siebie.

A może dokucza Ci…

Chorobliwa otyłość – za tą chorobą stoi poczucie Twojej własnej słabości. Nie wiedzieć dlaczego, ale masz fałszywy obraz samej/ego siebie i ciągle się dołujesz. Nadmiernie jedząc, szukasz poczucia bezpieczeństwa, czułości, uznania, akceptacji, a przede wszystkim – miłości. Nie tędy droga. Wydaje się Tobie, że nikt Cię nie lubi, ale to nie jest prawda, bo to Ty nie lubisz siebie. Zmień to, akceptując się takim, jakim jesteś i przestań myśleć o swoim problemie, bo on tkwi tylko w Twojej głowie. Zmień to.

Gorączka – to wewnętrzny, niewyrażony Twój gniew. Zbyt wiele chowasz w sobie pragnień i uczuć. Uzewnętrznij je, gdyż są w wokół Ciebie osoby, które na to czekają. Skąd Twoje otoczenie ma wiedzieć, jakim jesteś wspaniałym człowiek, jeśli to przed nim skrywasz?

Kaszel – masz poczucie, że życie Cię dławi, a Ty nie potrafisz sobie z tym poradzić. Ciągle odnosisz wrażenie, że coś czy ktoś Ci zagraża, co powoduje, że jesteś osobą nerwową. To nie jest tak, to Ty nie potrafisz powiedzieć, co Ci leży na sercu. Wyduś to wreszcie z siebie, a życie stanie się lepsze.

Katar – masz czegoś po dziurki w nosie. Postanowiłaś/eś rozpocząć proces wewnętrznego oczyszczania. Nie zawsze jednak Ci się to udaje. Powiedz wreszcie, co Ci przeszkadza i zrób z tym porządek.

Migrena – zbyt duże napięcie organizmu, za dużo myślisz. Masz wygórowane ambicje, zbyt wiele wymagasz od siebie i innych. Zapamiętaj sobie jedno: Nie tylko pracą człowiek żyje. Może warto się zatrzymać i zacząć żyć na zwolnionych obrotach.

Nerwowość – wewnętrzny lęk i nadmierny stres. Jesteś osobą przeciążoną nadmiarem obowiązków, a do tego, obawiasz się konsekwencji braku wykonania zadania. Brakuje Ci wewnętrznego spokoju i opanowania. Szkoda, że zapomniałaś/eś, że nie jesteś jedyną osobą na świecie, która wszystko potrafi zrobić.

A co, jeśli dokuczają Ci…

Nudności i wymioty – chciałabyś/chciałbyś cofnąć czas, aby zmienić to, co się stało. Masz w sobie uczucie wstrętu, przyjęłaś/eś też postawę obronną w obawie przed krytyką. Czasu nie cofniesz, a to, co się stało, zawsze możesz obrócić i powiedzieć, że tak właśnie miało być. Tylko Ci nie popełniają błędów, którzy nic nie robią.

Nogi – bóle nóg oznaczają, że boisz się iść przed siebie, boisz się przyszłości. To, czego nie jesteśmy w stanie logicznie zrozumieć, zazwyczaj nas przeraża, ale to nie znaczy, że trzeba się cofać.

Problemy z kolanami – takie bóle sygnalizują, że jesteś osobą upartą, ale też przejmujesz się tym, co powiedzą inni. Nie bój się opinii innych ludzi, masz prawo do własnych poglądów. Nikt nie ma prawa oceniać Cię za to, że masz inne zdanie. Jeśli tak jest, to problem oceniającego.

Nowotwór – masz nieuporządkowaną sytuację osobistą, wewnętrznie się izolujesz, przez co nagromadziłaś/eś w sobie wiele negatywnych uczuć. Rak powstaje zazwyczaj w wyniku tragedii osobistej, z którą nie udało się komuś poradzić sobie i która przez to naruszyła system obronny organizmu. Może też powstać w wyniku strachu, że zachorujesz na raka, bo wszyscy w Twojej rodzinie na niego chorowali. Spróbuj przełamać ten stereotyp, bo wcale nie musisz być taka/taki sam, jak Twoi krewni.

Trądzik – informuje nas, że mamy problemy w nawiązywaniu kontaktów z innymi osobami. Mamy też ciągły problem z własnym ciałem, nie akceptujemy go, oraz problem z seksualnością. Pamiętajcie, nie ma osób brzydkich, więc nie ma się czego wstydzić. Każdy z nas posiada coś wyjątkowo, czego nie mają inni. Spróbujcie to pokazać światu.

Wysypka – ciało wzywa Cię do zajęcia się sobą. Swędzi Cię to, co powinnaś/eś usunąć ze swojego życia. Jest to także oznaka, że czujesz się osobą zaniedbywaną, dlatego potrzebujesz bliskości kogoś kochającego.

Jeśli natomiast pogorszył Ci się…

Wzrok – problemy z oczami sygnalizują, że przeszkadza Ci w życiu to, co obecnie widzisz. Nie rozumiesz tego i nie akceptujesz. Pamiętaj, nie zmienisz w pojedynkę świata, więc nie pozostaje Ci nic innego, jak żyć w nim i przyzwyczaić się do tego, co widzisz.

Wypadki – to zdarza się, kiedy zabraknie Ci harmonii ze samą/samym sobą. W takich okolicznościach zdarza się, że nie przewidziałaś/eś zagrożenia i zbyt późno został wciśnięty hamulec. Nie myśl podczas jazdy o złych rzeczach, pomyśl raczej o czymś dla Ciebie miłym.

Zakłócenia w miesiączkowaniu – nie jesteś zadowolona ze swej kobiecej roli. Jesteś uparta i brakuje Ci gotowości do poświęcenia się nowej roli w życiu. Nie każda kobieta chce być traktowana przez partnera jak kura domowa, a nie zawsze potrafi to powiedzieć, przez co się stresuje.

Zaparcia – za bardzo przywiązujesz się do swoich poglądów, masz trudności z przyjmowaniem innych punktów widzenia. Może to być także oznaka skąpstwa, nadmiernego przywiązania się do dóbr materialnych.

Zawroty głowy – brakuje Ci wewnętrznej równowagi. Masz uczucie, że otoczenie nie poświęca Ci należytej uwagi, co doprowadza Cię do zawrotów głowy. Posiadasz też zbyt małe zaufanie do samej/samego siebie. Niedobrze, jeśli człowiekowi brakuje zaufania do własnej osoby, należy to jak najszybciej zmienić.

Zgaga – posiadasz zbyt niską samoocenę własnej osoby, do tego jesteś człowiekiem agresywnym i złośliwym. Brakuje Ci odwagi, aby coś zmienić w swoim życiu. Masz też trudności w stawianiu czoła nieprzyjemnym sytuacjom. Nie możesz ciągle udawać, że nic się nie dzieje, pokaż otoczeniu, że jesteś osobą, która wiele potrafi zdziałać.

Mam nadzieję, że od dzisiaj nieco inaczej spojrzycie na swoje dolegliwości i spróbujecie im zapobiegać. Bo zawsze warto coś zmienić w swoim życiu. Powodzenia!

Twoja podświadomość wysyła Ci sygnały. Czy wiesz, co mówi do Ciebie? – sprawdź to tutaj.