HALLOWEEN – wierzyć czy nie?

Po co nam Halloween? 

Halloween to zwyczaj, który sięga dawnej tradycji Celtów. Wyznacza on pierwszy dzień celtyckiego Nowego Roku, który zaczynał się o zachodzie słońca 31 października. Uważano, że dzień ten nie należy ani do roku poprzedniego, ani do następnego, lecz sam do siebie.

Wcześniej nazywano ten dzień Samhaine. A nazwa Halloween to skrót, który pochodzi od wyrażenia „All Hallows’ Eve” co oznacza Wigilię Wszystkich Świętych, kiedy to ludzie modlili się za zmarłych przed dniem Wszystkich Świętych 1 listopada.

HALLOWEEN – wierzyć czy nie?

Skąd wzięła się halloweenowa tradycja wydrążonej świecącej dyni i przebierania się w czarne kostiumy?

A to stąd, że Celtowie wierzyli, iż uwolnione duchy zmarłych w halloweenową noc krążą wokół ludzi. Oświetlona dynia jest dla nich informacją, aby od tego domu trzymały się z daleka. Natomiast czarny kostium miał zmylić ducha, który sądząc, że ma do czynienia z drugim duchem, zostawiał przebraną osobę w spokoju.

Nie ważne, czy wierzycie, czy nie wierzycie w Halloween, ale uważam, że każdy czas jest dobry, aby pomóc swojemu szczęściu i wypróbować zaklęcia, których używali nasi przodkowie. Myślę, że wypróbujecie rytuały, które rok temu opisywałam na blogu i pomożecie spełnić swoje marzenia. Trudno wyobrazić sobie ten dzień bez dobrej zabawy, a dobra zabawa to także wróżby. Pamiętajcie – wróżba spełni się, jeśli w nią uwierzycie.

Jaki sens miałoby nasze życie bez wiary, że nic się nam nie uda? No właśnie – nasze życie byłoby bez celu. Wiara, nieważne w co, powoduje, że żyje się nam lepiej i zawsze mamy świadomość, że jutro wszystko nam się spełni. Czasami to jutro trochę trwa, ale nic w życiu nie przychodzi łatwo. A im trudniej coś zdobyte, tym bardziej to szanujemy.

Już niedługo Halloween…

Za niecały już tydzień Halloween, więc zacznijcie się przygotowywać do tego święta i zajrzyjcie tutaj, aby przyszykować sobie odpowiednie akcesoria i trochę sobie powróżyć. Wszystkie wróżby można robić samemu bądź wspólnie z przyjaciółmi.

Mam nadzieję, że wszystko, czego sobie zażyczycie bądź sobie wywróżycie – Wam się spełni.