KARTA ROKU 2024 – XII WISIELEC

W tym roku kartą na rok 2024 jest karta o numerze XII, czyli Wisielec. Karta Wisielec  w Tarocie nie zawsze oznacza coś negatywnego, chociaż może budzić niepokój. To karta, która często odnosi się do ofiary, poświęcenia, ale także daje sygnał o konieczności spojrzenia na sytuację z innej perspektywy.

Karta roku 2024 - Wisielec
Wisielec

Co oznacza karta XII – Wisielec ?

Karta Wisielec może wskazywać na okres przemiany, przejścia lub czas, kiedy konieczne jest zrezygnowanie z czegoś, aby osiągnąć coś lepszego. To również karta samopoznania i głębokiego zastanowienia. Może sugerować, że w 2024 roku może być konieczność poświęceń lub zmian w Twoim życiu, ale te wyzwania mogą też prowadzić do duchowego wzrostu i nowego zrozumienia.

Karta Wisielec w Tarocie jest jedną z bardziej symbolicznych i enigmatycznych. Często symbolizuje akty poświęcenia dla wyższego dobra lub większego celu. Może to oznaczać, że w danym czasie będziesz musiała/ł zrezygnować z pewnych rzeczy dla dobra ogółu. Wskazuje na okres oczekiwania lub czas, gdy musisz być cierpliwa/y. To czas, w którym wydarzenia mogą się rozwijać w niespodziewany sposób, a pewne rzeczy wymagają czasu. Karta Wisielec jest kartą, gdzie człowiek jest zawieszony do góry nogami. Symbolizuje to odwrócenie perspektywy. Jest to zachęta do spojrzenia na sytuację z innej strony, do przełamania utartych schematów myślowych.

Wisielec w 2024 roku będzie kojarzony z głębokim myśleniem, introspekcją i duchową świadomością. To może być czas, aby wreszcie zastanowić się nad własnymi wartościami i celami życiowymi.

Numerologiczna interpretacja roku 2024

Po dodaniu wszystkich cyfr z roku 2024 otrzymujemy 8. Liczba 8 w numerologii jest kojarzona z sukcesem, obfitością, władzą, równowagą, sprawiedliwością, sprawami finansowymi, biznesem, zdolnością kierowania i osiąganiem celów materialnych. A to oznacza, że w tym roku można będzie wiele osiągnąć, tylko trzeba będzie chcieć. Przedstawię krótko, co to oznacza.

Liczbę 8 zazwyczaj postrzega się jako liczbę sukcesu i obfitości. To może oznaczać, że rok 2024 może być sprzyjający dla osiągnięcia celów, zwłaszcza tych związanych z rozwojem zawodowym, finansowym i osobistym.

Jest też związana z władzą i zdolnością do kierowania. Znaczy to, że w 2024 roku istnieje potencjał do przejęcia kontroli nad własnym życiem, podejmowania decyzji i osiągania celów.

Co do aspektów finansowych to rok 2024 może przynieść możliwości związane z poprawą sytuacji finansowej, rozwojem biznesu lub inwestycjami.

Wspomniałam wcześniej, że cyfra 8 jest związana z pojęciem równowagi i sprawiedliwości. Warto więc skupić się na utrzymaniu równowagi między różnymi obszarami życia oraz podejść do sprawiedliwych decyzji i działań.

Karta roku 2024 – XII Wisielec

Wisielec to karta o numerze 12, a więc ma niezwykle bogate znaczenie w różnych kulturach i dziedzinach. Nie będę przytaczać wszystkich jej znaczeń, skupię się na najważniejszych aspektach tej liczby. I tak w numerologii liczbę 12 traktuje się jako liczbę harmonii, równowagi i porządku. Jako suma 1 i 2, niesie ze sobą cechy zarówno indywidualności – 1, jak i partnerstwa czy współpracy – 2.

Co to oznacza dla Ciebie?

Znaczy to, że w tym 2024 roku będziesz mogła/mógł urzeczywistnić wszystko, co tylko zechcesz. Nie zapominaj jednak, że samo nić się nie zrobi. Wybierz dla siebie pozytywną ścieżkę rozwoju, połączy się z Twoimi naturalnymi talentami i umiejętnościami. Wykorzystaj je w sposób, który przyniesie korzyści zarówno Tobie, jak i innym. Spróbuj spojrzeć na nowe doświadczenia z większym optymizmem, ponieważ przyniosą Ci one dużo pozytywnych efektów, korzyści i nowych okazji do działania. Wszystko to pomoże Ci w zdobyciu Twoich celów i aspiracji. Pozwoli też na to, żeby to, co stare, odeszło, a przyszło coś o nowego i o wiele lepszego.

Jeśli zsumujemy rok 2024 i liczbę 12 to otrzymamy mistrzowską liczbę 11, która ma specjalne znaczenie w wielu dziedzinach.

Liczba 11 jest często kojarzona z intuicją, duchową wrażliwością, inspiracją, a także z misją duchową czy celami życiowymi. Uważa się ją też jest za symbol równowagi, harmonii i jedności. W niektórych tradycjach duchowych liczba 11 jest traktowana jako liczba przebudzenia duchowego i oświecenia. Jest kojarzona z otwarciem się na duchowe prawdy, intuicję i wyższe wymiary świadomości.

Podsumowując, rok 2024 będzie rokiem, w którym będziecie musieli podjąć działania, aby coś zmienić w swoim życiu. Będzie to rok bardzo dobry, ale dla tych, co chcą coś osiągnąć i nie boją się wyzwań. Mogą zdarzyć się pewne opóźnienia w realizacji zadań, ale nie oznacza to, że nie można będzie ich wykonać. Myślę, że każdy z nas ma iskierkę do działania. Dlatego ten rok będzie dla Was cudowny, pełen niespodzianek i zrealizujecie Wasze pragnienia.

Tego Wam serdecznie życzę.

W następnych postach będę przedstawiała poszczególne znaki zodiaku w roku 2024.  

Zapraszam do poznania liczb w numerologii.