Magia w domu – ciąg dalszy

Magia w domu – czy jest to możliwe?

Tak jak już pisałam w poprzednim poście, dzisiaj powiem więcej o przesądach stosowanych w niektórych kulturach. Pragnę powiedzieć Wam coś więcej o innym niż powszechnie zastosowaniu klucza.

Na początek

Jeżeli ktoś ma własny dom to nie będzie większego problemu. Zgodnie z wierzeniami, aby sprowadzić pieniądze i miłość do naszego domu, wystarczy, że pod werandą umieścimy pięć błyszczących monet. Należy zwrócić uwagę, że monety muszą być nowe i nieprzybrudzone. No cóż, mieszkaniec bloku będzie miał mały problem, ale i na to jest rada – wystarczy umieścić monety przy wejściu głównym do naszego mieszkania. Prawdopodobnie działa, a o to nam przecież chodzi 🙂

Innym sposobem na zdobycie pieniędzy i miłości jest zawieszenie trzech kluczy na łańcuszku i noszenie ich na szyi jak naszyjnika. Można powiedzieć, że to tak jak noszenie amuletu czy talizmanu… Trzeba jednak pamiętać, aby te klucze nie były zbyt ciężkie, no i raczej, aby były ozdobne, gdyż wówczas mogą uchodzić za biżuterię.

Słyszałam również, że klucz, ale musi być złoty, noszony przy sobie chroni daną osobę przed złymi urokami. Natomiast taki klucz zawieszony na plecach – zmniejsza ból głowy i krwawienia z nosa.

Szczerze mówiąc – każdy sposób jest dobry, byleby przyniósł oczekiwane efekty.

Spotkałam się także z przesądem, że zamiast łapacza snów wystarczy powiesić przy łóżku klucz od drzwi. Umieszczony do góry nogami potrafi odpędzić koszmary i zapewnić nam spokojny sen. Zawsze warto to wiedzieć, bo nigdy nie wiadomo, czy nam się to nie przyda.

Myślę, że takie drobne rady można wcielić w życie bez większego ryzyka.

Magia w domu – część 1.