PORADY NA NOWY ROK

Już za chwilę Nowy Rok, który zawsze traktowany jest wyjątkowo, niemalże magicznie. Skoro Sylwester – to już najwyższy czas na porady na Nowy Rok.

W większości w noc sylwestrową ludzie spotykają się na wspólnej zabawie i poczęstunku. To wyjątkowy wieczór, który zdarza się tylko raz w roku, więc może jakieś porady na Nowy Rok, aby zapewnić sobie szczęście i odciąć się od trosk.

Co zrobić, aby magia zagościła w naszym domu?

A oto porady na Nowy Rok 2018:

Wszystko, co stare i bezużyteczne warto spalić w noc sylwestrową.

Jeśli macie dostęp do ognia to już połowa sukcesu, jeśli nie – pozostaje nam świeczka. Palimy wszystko, co łączyło nas z wszelkimi troskami, smutkami czy trudnego związku partnerskiego. Zdarza się, że w minionym roku chorowaliśmy, wobec tego warto spalić stare zlecenia lekarskie, ale tylko te, które nie będą nam już potrzebne.

Kto cierpiał z powodu nieodwzajemnionej miłości i pragnie, aby poszła ona w niepamięć – spalmy coś, co należało do naszego wybranka. Może to być kosmyk włosów, skrawek ubrania lub karteczka z odręcznym pismem osoby, która nas zraniła.

Inny sposobem może być spisanie swoich problemów na kartce i wrzucenie ich w płomienie oczyszczającego ognia.

W dni przełomu, czyli w niedzielę i poniedziałek, trzeba pamiętać, aby włożyć na siebie coś nowego (bluzka, koszula itp.). Dobrze też jest mieć na sobie nienoszoną dotąd ozdobę – srebrną lub złotą. Można mieć biżuterię imitującą te kolory.

Za złą wróżbę uchodzi: brak gotówki w domu, bałagan, a nawet pustki w lodówce.

 

PORADY NA NOWY ROK

Ugotuj dla domowników i gości zupę pieniężną.

W niektórych krajach na tę okazję robi się potrawy z dodatkiem miodu, orzechów i migdałów, aby zapewnić sobie dobre zdrowie, dostatek i długie życie.

Można też upiec ciasto mające kształt: monety – przywołuje dostatek, klucz – otwiera drzwi do krainy obfitości, gwiazdki – na pomyślność.

Zupa pieniężna – ma zapewnić tym, którzy ją spożyją, pomyślność materialną przez cały rok.

Jak ją przygotować?

Bierzemy jedną monetę srebrną albo złotą i gotujemy ją w wodzie. Następnie kroimy drobno dużą cebulę i podsmażamy na maśle na złoty kolor. Następnie szatkujemy główkę zielonej kapusty i dodajemy kawałki do cebuli i masła, podlewamy wodą i dusimy. Do dużego garnka wlewamy wcześniej przygotowany rosół z kury, a na dno wrzucamy wygotowaną wcześniej monetę. Później ten wywar z kury łączymy z kapustą i cebulką, dodajemy szczyptę bazylii, imbiru, kopru, soli i pieprzu. Wszystko razem gotujemy tak długo, aż kapusta będzie miękka. Wówczas rozlewamy zupę na talerze, a monetę wyciągamy i kładziemy na środku stołu na ozdobnym talerzu. Obok zapalamy zieloną świeczkę, która symbolizuje materialną pomyślność i możemy jeść.

W Nowy Rok panowie zawsze przodem.  

Najlepiej jest, jeśli Nowy Rok przypada w niedzielę – dzień Słońca lub w czwartek – dzień Jowisza. W te dni nadchodzący rok przyniesie nam wiele szczęścia i pieniędzy. Całkiem nieźle jest także, jeśli Nowy Rok zaczyna się w piątek – dzień Wenus. Jednak jeśli Nowy Rok zaczynamy we wtorek – dzień Marsa, to będzie trudny rok nie tylko w relacjach międzyludzkich, ale i w pogodzie. Pozostałe dni są neutralne.

Jeśli noc łącząca Stary Rok  z Nowym Rokiem jest jasna i gwiaździsta, a ranek wita nas pięknym słońcem i bezchmurnym niebem – to nadchodzący rok będzie podobny, jeśli chodzi o pogodę.

Zgodnie z tradycją, ważne jest, aby pierwszą osobą, jaką zobaczymy (nie chodzi o domowników) był mężczyzna lub chłopiec. Bardzo źle wróży, jeśli pierwszą osobą będzie kobieta czy dziewczynka. Wyjątkiem będzie to, że kobieta da nam mały prezencik.

Zapraszam także do zaplanowania dla siebie nadchodzącego roku pod kątem daty urodzenia.

Jak to zrobić?

Informacje znajdziecie tutaj.