MIESIĄC NARODZIN

Dlaczego miesiąc narodzin jest ważny w naszym życiu? Jak poszczególne miesiące wpływają na naszą osobowość?

Tak jak ważna dla każdego jest liczba narodzin, tak nie mniej ważny jest i miesiąc narodzin. Niemniej jednak warto łączyć te dwie liczby ze sobą, czyli całą datę narodzin, aby informacje dotyczące naszej osobowości były dokładniejsze. Należy pamiętać, że z numerologicznego punktu widzenia każdy miesiąc to określona liczba, więc warto zajrzeć też na numerologiczne znaczenie poszczególnych liczb z miesiąca narodzin.

STYCZEŃ – pierwszy miesiąc roku

miesiąc narodzin

Zazwyczaj dokładnie wiedzą, czego chcą od życia. Są niezależne i niechętnie grają drugie skrzypce, potrzebują jednak „furtki” do wycofania się w razie czego. Dobrze byłoby, aby wówczas umiały wytłumaczyć się, że ucieczka nie miała związku z daną osobą bądź sytuacją, lecz wynikała z indywidualnej wewnętrznej potrzeby. Urodzeni w styczniu często nie radzą sobie z nadmierną bliskością.

Ciemna strona urodzonych w styczniu

Bywają dziwakami lub samotnikami, którzy odcinają się od wszystkiego i od wszystkich. Są nieco egoistyczni i myślą wyłącznie o swoich potrzebach.

LUTY – drugi miesiąc roku

miesiąc narodzin

Urodzeni w lutym lubią bliskość i wspólnotę. To bardzo wrażliwe osoby, posiadające doskonałą intuicję, a przy tym obdarzone szóstym zmysłem. Bardzo ważny jest dla nich związek partnerski, który większość z nich stawia na pierwszym miejscu w życiu. Chętniej pracują w grupie niż w samotności.

Ciemna strona urodzonych w lutym

Często brakuje im siły przebicia. Dodatkowo dają się też wykorzystywać nawet przez najbliższych.

MARZEC – trzeci miesiąc roku

miesiąc narodzin

Już sama liczba 3 sugeruje, że są to osoby bystre, urokliwe i otwarte. W pracy lubią mieć kontakt z innymi ludźmi, dlatego często wybierają zawody, w których potrzebna jest komunikatywność i serdeczność. Nie lubią też stagnacji i rutyny, gdyż nie czują się wówczas zmotywowani.

Ciemna strona urodzonych w marcu

Bardzo często rozmieniają się na drobne. Potrafią też ranić słowami, przede wszystkim wtedy, gdy w ich dacie narodzin nie występuje liczba 2. Zawsze też wiedzą, jak trafić w czyjś czuły punkt, aby zranić.

KWIECIEŃ – czwarty miesiąc roku

miesiąc narodzin

Urodzeni w kwietniu są bardzo praktycznymi osobami. Mają zdolności manualne i wszystko, co robią, musi mieć dla nich „ręce i nogi”. Są solidne i godne zaufania. Lubią jednak zawsze postawić na swoim.

Ciemna strona urodzonych w kwietniu

Należą do osób bardzo precyzyjnych i unikających ryzyka. Mają też skłonność do nietolerancji.

W następnym poście – miesiąc narodzin dla urodzonych w: maju, czerwcu, lipcu i sierpniu.

Zapraszam 🙂 Warto wiedzieć, jak miesiąc narodzin wpływa na naszą osobowość 🙂

Osoby urodzone w takim miesiącu jak: wrzesień, październik, listopad i grudzień niech zajrzą do tego postu.