WIELKANOC 2021

Co robić w Wielkanoc 2021, aby nie zwariować? Może wróżby wielkanocne, przecież nie da się drugi rok z rzędu patrzeć na siebie i nie móc spotkać się z rodziną.

Tak samo jak w roku ubiegłym Wielkanoc mamy spędzać w izolacji i z nikim się nie spotykać. Coraz trudniej jest nam wszystkim znosić te wszystkie obostrzenia. Powoli w nasze życie wkrada się pewien schemat: święta – lockdown i zakazy. Nasuwa się jednak pytanie: Czy jest to zasadne, skoro wcześniej (mam na myśli całkowity lock down) mogliśmy chodzić tłumnie po sklepach i robić zakupy? Nie jestem od tego, aby krytykować jakiekolwiek decyzje, bo ludzie chorują, tylko nie do końca te ograniczenia są zasadne… Skoro jednak siedzimy w domach, to chociaż spróbujmy przeżyć te wielkanocne święta przyjemnie, aby nie myśleć o najgorszym.

Co z tą Wielkanocą?

Zróbmy Wielkanoc dla naszych domowników, niech będzie to dla nas wyjątkowy czas. Porozmawiajmy, zagrajmy w gry planszowe, zwyczajnie – zróbmy coś wspólnie, dla siebie. Pomyślcie kategoriami, że zamiast biegać do pracy, będziecie mieli mnóstwo czasu na przygotowanie czegoś specjalnego na stół. No bo przede wszystkim – będziecie mieli czas dla dzieci lub swoich partnerów.

Wielkanoc to niezwykle kolorowe święto. Zastanawiacie się dlaczego? To przecież już wiosna, a wiosną wszystko jest kolorowe. Spróbujcie zaprzyjaźnić się z wielkanocnymi obrzędami, może dzięki nim spojrzycie inaczej na tę właśnie Wielkanoc.

Wielkanoc 2021

Co warto wiedzieć, przygotowując się do Wielkanocy?

  1. W jaki sposób oczyścić dom i do czego potrzebne nam będą palemki?
  2. Wielkanocne zwyczaje i wróżby.

Uważam, że warto choć trochę oderwać się od realiów tego świata i porobić coś innego, chociażby zorganizować dla naszych domowników wyżej wspomniane wróżby.

Mam nadzieję, że za rok powróci normalność i będziemy mogli huczniej świętować wszystkie imprezy, nie tylko święta. Życzę tego Wam i sobie, no i oczywiście – dbajcie o siebie 🙂

Niech z okazji Wielkiej Nocy,
Radość i spokój w Wasze życie wkroczy 🙂