AGNIESZKA

Kobieta o imieniu Agnieszka jest wrażliwą i odważną osobą. Zna swoje potrzeby i jasno je komunikuje. Zawsze też dąży do głębokiego poznania i zrozumienia rzeczywistości. Ma duże poczucie sprawiedliwości. Z natury jest marzycielką lubiącą dobre towarzystwo. Posiada też wiele idei, ale mało inicjatywy w działaniu.

Imię Agnieszka, po łacinie Agnes, pochodzi od greckiego słowa „hagn” i oznacza: czystość, bez skazy, świętość. Są i tacy, którzy Agnieszkę postrzegają jako diabła w owczej skórze.  

Historia Agnieszki

Agnieszka urodziła się w około 290 roku w Rzymie. Była niezwykle piękną i powabną dziewicą. Wielu mężczyzn się w niech kochało, bo oprócz urody posiadała też wielki majątek. Niestety, dziewczyna wszystkim odmawiała swojej ręki, twierdząc, że ma narzeczonego i nikogo, nie szuka. Jednak syn Symfroniusza był tak zakochany w pannie, że nie potrafił bez niej żyć. Patrząc na nieszczęśliwie zakochanego syna, chciał mu pomóc i postanowił dowiedzieć się, kim jest narzeczony Agnieszki. Wkrótce odkrył, że dziewczyna wyznaje wiarę zakazaną przez senat, a swoje dziewictwo ofiarowała bogowi niewolników.

Wzburzony, wtrącił ją do więzienia, licząc na to, że panna zmądrzeje. Agnieszka była uparta i ani groźbami, ani prośbami nie dało się zmienić jej postanowienia. Wówczas Symfroniusz rozkazał rozebrać ją do naga i przepędzić ulicami Rzymu. I wtedy stał się cud. Włosy Agnieszki momentalnie zaczęły rosnąć i po chwili okryły jej nagie ciało niczym płaszcz. Odtrącony syn Symfroniusza usiłował zedrzeć z dziewczyny te włosy i zajrzeć pod nie, ale wówczas padł martwy rażony gromem. Rozwścieczony ojciec posłał dziewicę na stos. Jednak płomienie nawet jej nie dotknęły. Wtedy Symfroniusz postanowił ją ściąć. Też by się to nie udało, ale Agnieszka nie chciała dalej żyć i sama poddała się egzekucji.

Od tego czasu Agnieszka jest patronką dziewic i ogrodników.

Agnieszka

Osobowość Agnieszki

Agnieszkę już od najmłodszych lat trudno jest przekonać do czegoś, czemu sama nie daje wiary i wówczas pokazuje pazurki. Nie daje też wejść sobie na głowę, nawet rodzicom. Dość szybko młoda Agnieszka wchodzi w dorosły świat, w którym często bywa pierwsza i najlepsza. Ma też ogromną siłę charakteru, otwarty umysł i zawodową sprawność. Jej duże poczucie sprawiedliwości i właściwie zachowanie powoduje, że zabawie oddaje się wtedy, gdy upewni się, że wszystkie obowiązki zostały należycie wykonane. Dzięki temu można powierzyć jej nawet najtrudniejsze zadania, gdyż nie spocznie, zanim nie doprowadzi zlecenia do końca.   

Agnieszka, mimo iż bywa trochę nieśmiała, należy do osób, które są stałe w swoich przekonaniach i nie pozwala, aby inni wywierali na nią wpływ, zawsze ma własny pogląd na daną kwestię. Również nie pozwala, by ktoś narzucał jej swoją wolę, nawet w sytuacji, gdy uważa, że byłoby to w pełni uzasadnione. Jest to wyraz jej wielkiego szacunku dla cudzego zdania oraz poszanowania cudzej niezależności. Wszyscy, którzy ją znają, podziwiają w niej tę cechę, podobnie jak jej wielką tolerancyjność.

Agnieszki zazwyczaj są otwarte i odważne, a przy tym ogromnie wrażliwe i łatwo je zranić. Dodatkowo stałe w uczuciach, wierne i niezwykle kobiece. Nigdy nikogo nie udają. Na długie lata zachowują młodość i ciekawość życia.

Numerologiczne znaczenie imienia Agnieszka

Liczba imienia Agnieszka to JEDYNKA. Jedynka jest osobą o silnej woli. Jedynki często są liderami, które wprowadzają w życie nowe pomysły i projekty, oraz nadają wszystkiemu ton. Posiadają także szczególne zdolności i są niezwykle oryginalne. Wykazują się dużą wytrwałością i odwagą. Są świadome swojej „wartości rynkowej” i z tego powodu tylko z trudem potrafią się podporządkować. Dotyczy to zarówno ich życia prywatnego, jak i też zawodowego. Chcą pozostać niezależne i same, jako indywidualność, określać swoje życie. Walczą nie tylko o swoją przywódczą pozycję, ale także o wolność. W myśleniu i uczuciach chcą osiągnąć wyższą świadomość.

Znak zodiaku i Agnieszka

Znak zodiaku najbardziej zgodny z charakterem tego imienia to Wodnik. Wodnik, jak typowa Agnieszka, ma silny charakter, ale nie narzuca się innym i czyni swoje bez zbędnego hałasu.

Drugim znakiem idealnie pasującym do Agnieszki jest pierwszy znak wiosny, czyli Baran.  

Również Ryby, Lew, Strzelec, Bliźnięta i Waga, to znaki, którym bez przeszkód można nadać to imię.

W przypadku pozostałych znaków zodiaku jak: Byk, Rak, Panna, Skorpion i Koziorożec, imię Agnieszka może pełnić rolę „pedagogiczną”, a więc uczyć młode istoty pogody ducha i optymizmu.