STŁUCZONE LUB PĘKNIĘTE LUSTRO

Co zrobić, kiedy pęka lustro? Jak uchronić się przed nieszczęściem? Gdzie najlepiej umieszczać lustra?

Niemalże każdemu z nas chociaż raz przytrafiło się, że lusterko się zbiło lub zwyczajnie pękło. Mnie także zbiło się lustro, ale nie miałam pecha, gdyż dostosowałam się do starych praktyk i się udało.

Sposób na stłuczone lustro

Zapewne słyszeliście, że polski przesąd mówi, że stłuczone lustro wróży aż siedem lat pecha lub miłości bez wzajemności. Przesąd ten wynika z przekonania, że odbicie w lustrze jest magiczną kopią osoby w nie patrzącej. Dlatego jego uszkodzenie oznacza skazę na duszy właśnie tej osoby. Aby uniknąć nieszczęścia, gdy lustro się Wam rozbije, jak najszybciej pozbierajcie większe kawałki lustra i od razu połóżcie je na czarnej kartce papieru. Okruchy, które pozostały, bo takowych nie brakuje, też zgarnijcie na tę kartkę, ale dodatkowo pomalujcie je czarnym lakierem bądź farbą. Chodzi o to, aby te drobinki lustra nie dawały żadnych refleksów świetlnych.

Co dalej?

Teraz ze spokojem zegnijcie kartkę tak, aby wszystkie kawałki były w środku. Starajcie się tak to robić, aby Wasza twarz nie odbijała się w tych kawałkach. W zależności od tego na ile kawałków rozbiło się lustro i jakiej są wielkości, dobrze byłoby, aby każdy kawałek lustra znalazł się w oddzielnym kawałku czarnego papieru. I od teraz codziennie musicie po jednym kawałku lustra wraz z kartką zakopywać w ziemi, taflą ku dołowi. Postarajcie się, aby te kawałki zakopać z dala od domu. Wiem, że niektórzy wrzucają takie kawałki do bieżącej wody, ale ja tego nie polecam. Można też wyrzucić je do śmieci, ale też trzeba pamiętać, aby robić to po jednym zawiniętym kawału i nie wszystkie od razu.

Pęknięte lustro

Zdarza się czasem, że lustro bez powodu pęka. Prawdopodobnie nie jest to efekt działania praw fizyki, ale przyczyn takiego stanu należy szukać w sobie. Zazwyczaj lustro pęka, gdy osoba ma poważne problemy i jej życie chce się rozpaść. Wówczas nie należy popadać w popłoch, ale raczej warto zastanowić się, co chcecie w waszym życiu zmienić i co przed tymi zmianami Was podtrzymuje. Pęknięte lustro będzie dla Was informacją, że w Waszym życiu dzieje się coś niedobrego i jak najprędzej trzeba to zmienić. Takie pęknięte lustro też warto zawinąć w czarny papier i zakopać w ziemi.

Gdzie najlepiej umieścić w domu lustro?

Jeśli ktoś z Was choć trochę interesuje się feng shui, to doskonale wie, że zgodnie z jej zasadami lustra są w stanie zaradzić niejednemu problemowi. Oczywiście, lustra mogą być różnej wielkości, ale najskuteczniejsze są te ośmiokątne lusterka ba gua. Bowiem wzmacniają one dobrą energię.

Zróżnicowane mieszkania

Zdarza się, że pokoje w naszym domu mają nietypowe kształty np. romby, literki L, bądź jeszcze inne. Wówczas Wasze życie lub jakaś jego dziedzina też będą pełne zakrętów. Aby odegnać negatywną energię, powieście na ścianie lusterko ba gua. Często jest tak, że za oknem widzimy słup wysokiego napięcia, jakąś wieżę, czy też narożnik innego mieszkania, co powoduje, że do naszego domu wkrada się zła energia. Szkodzi ona Waszemu zdrowiu i szczęściu. Wówczas, na ścianie na wprost okna dobrze jest powiesić wypukłe lustro, aby odbijało ten szkodliwy dla nas przedmiot.

Jakie lustra są najlepsze i na co?

Warto sobie zapamiętać, że najkorzystniejsze są lustra zrobione z jednej tafli i sięgające do podłogi, aby odbijały całą naszą sylwetkę.

Lustro umieszczone na wprost drzwi wejściowych wypędza z domu osoby, które nam źle życzą. Powieszone w ciasnym pokoju lub mrocznym korytarzu optycznie powiększają pomieszczenie i je rozświetlają.

Jeśli zawiesicie na wprost siebie dwa prostokątne lustra w jadalni, to Wasza fortuna pomnoży się.

Natomiast, jeśli zawiesicie lustro w pobliżu łóżeczka Waszego dziecka tak, aby widziało samo siebie, to pomożecie mu w rozwoju własnego „ja”.

Gdy lustro podwaja obraz przyjemnego wnętrza, to nie tylko dodaje mu przestrzeni, ale też wzmacnia dobroczynne działanie na Was otoczenia.

W sypialni najlepiej jest powiesić owalne lustro i to tak, aby odbijało Was w pozycji leżącej. W innym przypadku lustro może zakłócić wasz sen.

Jakich luster nie wieszać?

Jeśli Wasze otoczenie jest smutne i szare, to nie wieszajcie dymnych luster, aby nie potęgować złego nastroju.

Kupując lustro, dopasujcie jego wielkość do wystroju i kształtu wnętrza, a ranę do koloru mebli i ścian.

Dlaczego lustro nie działa?

To bardzo ważne pytanie, często zadawane przez osoby, które zawiesiły lustra według określonych wskazówek, a efektu nie było.

Otóż fenomen lustra działa wyłącznie w pomieszczeniach, w których nie ma starych, niepotrzebnych rzeczy, typu gazety, płyty, zabawki i inne bibeloty. Jeśli w Waszym pokoju znajdują się takowe rzeczy, bądź jest nieład, to magia lustra nie zadziała.