ZNAKI ZODIAKU A MATKA NATURA

Jakie drzewa, zioła i kamienie patronują Twojemu znakowi zodiaku? Czy znaki zodiaku mają swoje odpowiedniki w naturze? Horoskop dla Raka, Lwa i Panny.

Każdemu z nas podczas narodzin patronuje określona gwiazda, ale nie tylko… Magiczną opieką ludzi otacza także matka natura. Każdemu układowi planet w kosmosie odpowiadają określone drzewa, zioła i minerały. Znajdź swój znak zodiaku i sprawdź, jakie naturalne moce Ci sprzyjają.

RAK

ZNAKI ZODIAKU A MATKA NATURA

Zapewne pamiętasz Raku, że Twoim opiekunem jest Księżyc. Sprawia on, że jesteś bardzo wojowniczą osobą. Twoim celem wcale nie są dobra materialne, a raczej pomoc potrzebującym. W dodatku należysz do osób uczciwych, lojalnych i niezwykle uczuciowych, gdyż we wszystko angażujesz się całym sercem. Na swoich partnerów wybierasz osoby nietuzinkowe, które wyróżniają spośród otoczenia.

Rumianek

Na ziemi strzeże Cię niepozorny, pięknie pachnący rumianek. Kwitnie on od maja do pierwszych przymrozków. To jedno z najbardziej uniwersalnych ziół. Leczy nie tylko dolegliwości związane z pęcherzem, ale i alergie, do których masz skłonność. Każdy z nas, a nie tylko Rak, powinien w swojej apteczce posiadać rumianek, aby go pić lub przemywać nim stany zapalne.

Dzika grusza

Kolejnym Twoim patronem jest właśnie dzika grusza. Najczęściej rośnie ona przy rowach bądź na polach. To drzewo ma potężną moc, ponieważ samo się zasiało. Znajdź takową gruszę a następnie usiądź pod nią, zamknij oczy i rozluźnij całe ciało. Poczujesz przypływ energii i więź duchową. W koronie dzikiej gruszy znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Opal
OPAL - KAMIEŃ NADZIEI

Twoim tajemniczym kamieniem jest piękny opal. Nie każdy może nosić ten kamień. Zdarza się, że osobom spod innego znaku opal może przynieść nieszczęście. Tobie przyniesie wyjątkowe szczęście. Zwłaszcza jeśli podczas pełni Księżyca wystawisz go na działanie jego światła, to wówczas opal nabierze szczególnej mocy. Później tę moc odda Ci, a dzięki temu staniesz się osobą odważną. Jeśli uwierzysz w magię opalu, poczujesz w sobie niespotykaną siłę i zapomnisz o wszelkich dolegliwościach.

LEW

Jako prawdziwy Lew wyróżniasz się niespożytą energią, silną wolą i pracowitością. To właśnie dzięki tym cechom w życiu osiągasz spore sukcesy. Niekiedy zdarza Ci się trwonić energię życiową na wiele działań naraz. Może warto zastanowić się nad zrobieniem jednej rzeczy, a porządnie. Należysz do osób, które lubią być w centrum zainteresowania. Trzeba Ci przyznać, że jesteś niezwykle serdeczną i wielkoduszną osobą. Opiekuje się Tobą Słońce, a więc energii zazwyczaj Ci nie brakuje.

Dziurawiec

To Twoja osobista roślina, którą możesz traktować niczym amulet. Jeśli chcesz, aby jego właściwości zadziałały, to najlepiej, abyś go zebrał od 24 czerwca. Oczywiste jest, że zebrany w innym czasie też dobrze działa. Pierwszą wiązkę tego ziela zawieś nad swoim stołem. Wówczas w Twoim domu na stałe zagości pomyślność, dostatek, a nawet bogactwo.

Lipa

Nie ma chyba doskonalszego prezentu na Twoje skołatane serce niż napar z lipy. Warto, abyś herbatę z lipy pił nie tylko zimą, ale też i w pozostałych porach roku. Dzięki temu Lew przez cały rok będzie zdrowy, a jego serce będzie jak dzwon. W porze kwitnienia drzewa, kiedy odznacza się ono największą mocą, idź na spacer pośród drzew lipy, albo usiądź na kocu pod drzewem i posiedź dłuższą chwilę. Lipa ukoi Twoją duszę, a ciało naładuje pozytywną energią.

Diament

Twoim opiekuńczym kamieniem jest piękny diament. Potrafi on odbijać krążącą wokół Ciebie złe myśli i słowa, pomoże Ci także odnaleźć wewnętrzny spokój. Zastanów się drogi Lwie, czy nie sprawić sobie prawdziwego diamentu, gdyż jego blask sprawi, że już nigdy nie zaznasz choroby i nieszczęścia.

PANNA

Analityczny umysł Panny zawsze jest w stanie czuwania, nawet w chorobie nie potrafi przestać analizować różne sytuacje. Ten jej trzeźwy do bólu umysł posiada niezwykłą zdolność odkrywania prawdziwej twarzy u innych. A do tego osoba ta odczuwa silną potrzebę zachowania wolności i niezależności. Z pewnością każda Panna odznacza się inteligencją, talentami artystycznymi oraz świetną intuicją. Twoją mocną stroną jest odwaga, Nie boisz się powiedzieć innym, co o nich myślisz.

Cykoria

To Twoja osobista roślina zielna. Legenda głosi, że korzeń cykorii co siedem lat zamienia się w ptaka i szybuje do nieba. Często zmielony korzeń tego ziela można spotkać w kawie. Spróbuj wyhodować sobie w domu cykorię, gdyż odznacza się ona niezwykłą magiczną mocą. Taką cykorię możesz zjeść, a korzeń w czasie pełni księżyca włóż pod poduszkę. W nocy będziesz maiła prorocze sny.

Cedr

To Twoje drzewo szczęścia. Jak zapewne wiesz, cedr jest świętym drzewem druidów, a więc posiada niezwykłe moce. Gałązka cedru zawieszona nad łóżkiem obroni Cię przed atakami złośliwych duchów, które nocą niekiedy odwiedzają domy. Cedr chroni też wolne panny przed miłością bez wzajemności.

Pomarańczowy karneol

To Twój opiekuńczy kamień. Noszony w kieszeni spódnicy lub spodni powoduje wzrost atrakcyjności erotycznej. Bardzo często pomarańczowy karneol nazywany jest kamieniem życia, ponieważ silne wibracje, które wysyła, wzmacniają Twoją osobistą energię. Nie jest to drogi kamień, więc warto się zaopatrzyć w oryginalną jego wersję.

Horoskop dla Barana, Byka i Bliźniąt – znajdziecie tutaj.