ZNAKI ZODIAKU A MATKA NATURA

Jakie drzewa, zioła i kamienie patronują Twojemu znakowi zodiaku? Czy znaki zodiaku mają swoje odpowiedniki w naturze?

Każdemu z nas podczas narodzin patronuje określona gwiazda, ale nie tylko… Magiczną opieką ludzi otacza także matka natura. Każdemu układowi planet w kosmosie odpowiadają określone drzewa, zioła i minerały. Znajdź swój znak zodiaku i sprawdź, jakie naturalne moce Ci sprzyjają.

BARAN

ZNAKI ZODIAKU A MATKA NATURA

Jako zodiakalny Baran masz bardzo silną osobowość. Lubisz rządzić i zawsze strasz się, aby zostać przywódcą grupy. Do tego jesteś osobą zaradną i nigdy nie mówisz, że czegoś nie potrafisz wykonać. Na partnera życiowego zazwyczaj wybierasz osobę, która ma podobne usposobienie do Twojego, bo nawet w związku lubisz rywalizację.

Mniszek lekarski

W przyrodzie opiekuje się Tobą mniszek lekarski, taki popularny dmuchawiec. Zioło to kwitnie od wiosny do późnej jesieni. Jest bogate w witaminę A i C oraz minerały. Można z niego zrobić przepyszne sałatki, a z wysuszonego korzenia przygotować smaczną herbatkę. Warto sięgnąć po mniszka lekarskiego, chociażby dlatego, że osoby spod znaku Barana często mają problemy ze skórą. Właśnie wygląd Twojej skóry może poprawić napar z tego zioła. Okazuje się nawet, że spożywanie na surowo łodyżki dmuchawca może nawet wyleczyć najbardziej uciążliwą egzemę.

Dąb

Następnym Twoim naturalnym sprzymierzeńcem i opiekunem jest dąb. To właśnie to drzewo daje Ci ogromną siłę. Musisz tylko nauczyć się ją odpowiednio wykorzystywać. Nie jest to aż takie trudne. Wystarczy znaleźć w swoim otoczeniu dorosłe i zdrowe drzewo dębu, a reszta już jest banalnie prosta. Kiedy już masz to drzewo, to teraz podejdź do niego i przywitaj się z nim, tak jak to robisz z przyjacielem. Następnie połóż dłonie na korze i poproś drzewo, żeby obdarzyło Cię uzdrawiającą mocą i dało ci siłę. Po pewnym czasie poczujesz w sobie energię i chęć do życia.

Rubin
ZNAKI ZODIAKU A MATKA NATURA

Twoim trzecim przyjacielem jest rubin, czyli kamień obdarzony wielką mocą. Jeśli chcesz, aby matka natura zadziałała, to kamień musi być prawdziwy. Wówczas rubin będzie do Ciebie wysyłał wibracje zdrowia, radości i szczęścia. W ciężkich chwilach uchroni Cię także przed pechem i nieszczęściem. Pamiętaj o oczyszczaniu kamienia.

BYK

ZNAKI ZODIAKU A MATKA NATURA

Domeną Byka jest dojrzałość, odpowiedzialność i inteligencja. Mimo iż Byk jest trochę zaborczy, to i tak cieszy się wielkim powodzeniem u płci przeciwnej. Osoba spod znaku Byka swojego partnera obdarza gorącym i stałym uczuciem. Kobieta – Byk nie przepada za pracami domowymi, ale jednego nie można jej zarzucić, mianowicie tego, że jest wspaniałą matką.

Nagietek

Twoją rośliną jest właśnie nagietek. Jest to niezwykła roślina, gdyż posiada wiele niezwykłych właściwości, chociażby działa odmładzająco. Stosowana jest też jako przyprawa lub barwnik. Nagietek bardzo korzystnie wpływa na system trawienny, z którym Byki mają problemy. Warto mieć go pod ręką, gdyż herbatka z nagietka jest najlepszym antidotum na zatrucia i inne niestrawności.

Świerk

Twoim opiekuńczym drzewem jest wspaniały i opiekuńczy świerk. Wystarczy, że znajdziesz się w jego pobliżu, a od razu poczujesz odprężenie i przypływ dobrej energii. Na wiosnę, gdy świerk wypuszcza nowe pędy, można kilka z nich zerwać i zjeść. Lecznicza moc tego drzewa uchroni Cię przed katarem, grypą i wszelkim przeziębieniem.

Szmaragd
ZNAKI ZODIAKU A MATKA NATURA

To Twój następny opiekun. Szmaragd jest kamieniem o wielkiej mocy i wyjątkowej urodzie. Niestety, nie należy do tanich, ale jeśli ktoś ma możliwość kupienia szmaragdu, to warto go mieć. Kamień ten posiada niezwykłą właściwość, mianowicie chroni osobę noszącą go przed zdradą. Pamiętaj o oczyszczaniu kamienia.

BLIŹNIĘTA

ZNAKI ZODIAKU A MATKA NATURA

Większość Bliźniąt ma niezwykłe poczucie humoru i wesołe usposobienie. W dodatku osoby te są dość ruchliwe i lubią podróże. Ubierają się ekscentrycznie, ale za to bardzo elegancko. Bliźnięta mają wielkie ambicje zawodowe i często osiągają wysokie stanowiska. Do tego są śmiałe i bezkonfliktowe.

Podbiał

Ten piękny kwiatek kwitnie od marca do maja. Napar z niego wyleczy Cię z chrypki i uchroni przed przeziębieniem, na które często zapadasz. Z podbiału można także robić okłady, które stosuje się przy zapaleniu żył, oraz na różnego rodzaju wysypki.

Brzoza

Natura bardzo Cię lubi, gdyż obdarzyła Cię bardzo wdzięcznym drzewem, jakim jest brzoza. Delikatny szum jej liści ukoi twoje zszargane nerwy i przywróci Ci dobry nastrój. Znajdź swoją brzozę i przytul się do niej. Postój przy niej przez kilka minut, a poczujesz, jak obdarza Cię uzdrawiającą energią i mocą. Jeśli słabo się poczujesz, to dobrze mieć w swojej apteczce sok z brzozy. Pijąc go, wzmocnisz swój organizm i nabierzesz ochoty do życia.

Topaz
kamień szczęścia topaz

To Twój minerał. Hindusi uważają go za święty kamień i składają go w ofierze swoim bogom. Dzięki swojej wyjątkowej mocy, topaz uchroni Cię przed negatywnymi wibracjami i oddali od Ciebie choroby, zwłaszcza te związane z oczami. Magiczne działanie topazu korzystnie też wpływa na rozwój duchowy noszącej go osoby. Pamiętaj o oczyszczaniu kamienia.

Za tydzień następne znaki zodiaku i ich odpowiedniki w naturze.