ZNAKI ZODIAKU A NATURA

Jakie drzewa, zioła i kamienie patronują Twojemu znakowi zodiaku? Czy znaki zodiaku mają swoje odpowiedniki w naturze?

Każdemu z nas podczas narodzin patronuje określona gwiazda, ale nie tylko… Magiczną opieką ludzi otacza także matka natura. Każdemu układowi planet w kosmosie odpowiadają określone drzewa, zioła i minerały. Dzisiaj horoskop dla Koziorożca, Wodnika i Ryb. Sprawdź, jakie naturalne moce sprzyjają tym znakom zodiaku.

KOZIOROŻEC

Koziorożcu, masz romantyczne usposobienie i bogate życie wewnętrzne, co niekiedy może stanowić przeszkodę w realizowaniu przez Ciebie celów zarówno zawodowych, jak i osobistych. Pozwól naturalnym sprzymierzeńcom, aby pomogły przezwyciężyć Ci nieśmiałość, oraz pozwoliły znaleźć w sobie wytrwałość i odwagę do pokonywania przeszkód. Postaraj się też wykorzystać swoje ukryte talenty, gdyż może okazać się, że jesteś geniuszem, a tego akurat nie wiesz.

Żywokost

To Twój sojusznik w walce do lepszego życia. Często nazywany jest też zielem Saturna. Z powodu wszechstronnego oddziaływania na organizm, żywokost w medycynie ludowej uważany był za cudowne ziele.

Buk

Drzewo, które sprawi, że poczujesz jego ciepło i moc, gdy tylko przyłożysz głowę do jego pnia. Im dłużej będziesz przebywał w otoczeniu buka, to zauważysz, że Twoje zdrowie ulega poprawie. Większość Koziorożców ma nawet niektóre cechy tego drzewa, a mianowicie: powagę i siłę.

Onyks
ZNAKI ZODIAKU A NATURA

Piękne kamienie, które występują w kolorze czarnym, zielonym i złotym. Onyksy noszone przez Koziorożców naładowują ich wibracjami wiedzy i intelektu. Mając je blisko ciała, łatwiej jest osobom noszącym je na większą koncentrację. Kamienie te zawierają w sobie także spokój i harmonię, które udzielają się ich właścicielowi. Wszystkim Koziorożcom onyks przynosi szczęście i równowagę.

WODNIK

ZNAKI ZODIAKU A NATURA

W większości Wodniki to typowi indywidualiści, którzy odznaczają się dosyć skomplikowanym charakterem i trudną do odszyfrowania osobowością. Z jednej strony potrafią jednak być mili, a z drugiej – uparci, oczywiście, jeśli sami uznają, że tak ma być. W miłości mają bardzo wysokie wymagania, dlatego warto, aby zawiązywały związki jak najwcześniej. Gotowi są też do poświęceń, ale muszą wiedzieć, że warto. Może nie przywiązują zbyt wielkiej wagi do pieniędzy, ale zazwyczaj potrafią osiągnąć wysoki poziom życia.

Melisa

Idealną dla Wodnika rośliną jest melisa o cytrynowym zapachu. Ty ze swoją nadwrażliwością powinieneś Wodniku mieć w swoim domu duży zapas tej rośliny. Tylko napar z melisy potrafi ukoić Twój rozedrgany system nerwowy i spokojnie zasnąć.

Klon

W jego obecności wzrastają wrażliwość na piękno przyrody i zdolności telepatyczne. Kiedy spotkasz to drzewo, pozwól sobie usiąść w jego pobliżu, a następnie oprzyj się i zamknij oczy. W ciszy i spokoju pomyśl o sobie i swoim życiu, a z pewnością poczujesz jedność ze wszechświatem i świadomość wewnętrznej mocy.

Akwamaryn
ZNAKI ZODIAKU A NATURA

Ten piękny kamień jest kamieniem Ery Wodnika. Odznacza się on wysokimi wibracjami i przyspiesza rozwój duchowy osób spod tego znaku. Każdy Wodnik powinien mieć akwamaryn i nosić przy sobie. Dzięki temu doda on właścicielowi otuchy w tych niełatwych i niebezpiecznych czasach, w których żyjemy. Energia kamienia Cię oświeci. Będziesz Wodniku wiedział, co zrobić, żeby świat i Twoje życie było lepsze.

RYBY

ZNAKI ZODIAKU A NATURA

Jesteś Rybo świetnym medium, które potrafi trafnie ocenić ludzi i sytuacje. W swoim otoczeniu budzisz nie tylko zaufanie, ale i respekt. Chętnie też pomagasz innym, jednak jeśli chodzi o Ciebie, to wyłącznie liczysz na własne siły. W sprawach finansowych Ryba jest bardzo ostrożna, nie lubi niepotrzebnego ryzyka.

Babka lancetowata

Jej liść przyłożony na ukąszone przez owady miejsce, wyciąga jad. A włożony do buta – chroni przed pęcherzami. Rybom zaś – przynosi szczęście.

Wierzba

Bardzo dobre drzewo, jeśli chodzi o niesienie pomocy. Wystarczy schronić się pod gałęziami wierzby, aby przemyśleć ważne sprawy. Da Ci ona ukojenie i spokój. To niezwykłe drzewo dostarcza natchnienia artystom, gdyż najpierw pozwala im odpocząć, a potem inspiruje w tajemniczy sposób.

Ametyst
ZNAKI ZODIAKU A NATURA

Od zarania dziejów ametyst był ceniony i szanowany nie tylko dla piękna, ale i właściwości. Picie z ametystowej szklani pozwoli na wykrycie trucizny, jeśli ktoś jej dodał do Twojej szklanki. Może nie mamy takowych szklanek, ale i tak warto, abyś Rybo miała ametyst przy sobie, gdyż podczas zabawy uchroni Cię przed różnymi negatywnymi wpływami z otoczenia. Chociażby to, że pozwoli Ci zachować umiar w piciu alkoholu, a tym samym uchroni Cię przed przykrymi konsekwencjami picia. Ametyst jest też kamieniem patronującym rozwój ducha.

Horoskop dla Wagi, Skorpiona i Strzelca – znajdziecie tutaj.

Informacje dla Barana, Byka i Bliźniąt – na tej stronie.

A dla Raka, Lwa i Panny – będzie tu.

Na zakończenie chciałabym poinformować, że otrzymałam już pierwsze sygnały, że naprawdę zarówno kamienie, jak i zioła działają. Noszenie ich ze sobą spowodowało już wiele pozytywnych reakcji z otoczenia. Cieszę się z tych niewielu informacji, bo to oznacza, że warto zaufać matce naturze.