FRANCISZEK

Jest postrzegany jako specjalista od dobrych rad. Zawsze wie, kiedy i komu doradzić, aby ta osoba poczuła się lepiej. Mimo dobrych relacji z otoczeniem to i tak najlepiej dogaduje się z dziećmi i zwierzętami.

Kim był Franciszek? – pochodzenie imienia

Naprawdę nazywał się Jan Baptysta Bernardone. Urodził się w bogatej rodzinie kupieckiej w 1182 roku. Był pierwszym z Franciszków, który już za młodu wyróżniał się w towarzystwie. Potrafił grać na gitarze i ubierał się według najnowszej, francuskiej mody, gdyż jego matką była Francuzka. Był młodzieńcem „na topie”, dlatego rówieśnicy wołali na niego Francesco, czyli francuzik.

Historia Franciszka

Kiedy pod mury Asyżu nadciągnęły wojska z Perugii, Franciszek rzucił w kąt gitarę oraz modne ciuszki i wstąpił do wojska. Podczas obrony miasta dostał się do niewoli. Spędził w niej rok, jednocześnie nabywając się ciężkiej choroby. Kiedy wyzdrowiał, stał się innym człowiekiem. A po odzyskaniu wolności, zamiast wrócić do dawnego stylu życia, Franciszek zaczął spędzać mnóstwo czasu na modlitwie. Stał się wrażliwy na ubóstwo innych i z własnej woli zaczął rozdawać pieniądze ubogim. Twierdził, że pewnej nocy doznał objawienia Chrystusa, który kazał mu ratować Kościół. Młodzieniec bardzo przejął się tym i postanowił zrobić wszystko, aby przywrócić prestiż Kościołowi. Nie było to łatwe zadanie, gdyż w Europie szerzyło się zepsucie i demoralizacja. Biskupi żyli ponad stan, nie kryjąc się ze swym bogactwem i romansami. W tym okresie duchowieństwo słynęło z wyjątkowej głupoty i ignorancji.

Zmiany w życiu

Franciszek nie mógł na to patrzeć i mimo niezadowolenia ze strony swojego ojca, nadal rozdawał ubogim jego ciężko zarobiony majątek. Ojciec Franciszka myślał, że syn będzie handlarzem, który pomnoży rodzinny kapitał, jednak tak się nie stało. Dlatego chcąc ratować to, co jeszcze pozostało, wydziedziczył syna. Od tej chwili, Franciszek przywdział mnisi habit i zaczął chodzić po wsiach i miastach, głosząc słowo Boże ludziom i zwierzętom. W szybkim czasie zyskał zwolenników. Dzięki temu w 1209 roku Franciszek założył zakon Braci Mniejszych, a po trzech latach – zakon Klarysek. Przez cały ten okres mnich nadal chodził po domach i wygłaszał kazania. W pewnym momencie życia musiał schronić się na górze Alvernia. Tam, 14 września 1224 roku, doznał objawienia anioła Serafina, który na rękach, nogach i boku, wycisnął mu stygmaty. Dwa lata później, Franciszek zmarł. W 1228 roku za sprawą przyjaciela – papieża Grzegorza IX, doczekał się ekspresowej kanonizacji.

Osobowość Franciszka

Osoba nosząca to piękne imię jest człowiekiem niezwykle wrażliwym i szlachetnym. Dość często w jego zainteresowaniach pojawia się metafizyka. Jest cierpliwy i przyjacielski, ma też niezwykły dar dawania dobrych rad we właściwym momencie.

Bardzo dobrze czuje się w towarzystwie dzieci i zwierząt, a to dlatego, że potrafi je zrozumieć i ma ogromną cierpliwość. W zasadzie większość przyziemnych spraw nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi, gdyż posiada anielski spokój. Nienawidzi chamstwa i okrucieństwa. Jeśli ktoś w stosunku do niego lub jego bliskich postępuje w sposób niezgodny z normami, to wówczas Franciszek się denerwuje. Zawsze na początku próbuje rozmawiać z taką osobą i wytłumaczyć jej swoje brzydkie zachowanie, ale jeśli to nie pomaga, to wówczas potrafi być bezwzględny. Ośmieszy, zawstydzi, a nawet zbeszta taką osobę, gdyż jego zdolności krasomówcze są ogromne. Franciszkowie nie zawsze mówią dużo, ale jak już coś powiedzą, to nikt nie jest w stanie tego zakwestionować.

Wysoko cenią sobie uroki życia na wsi. Są domatorami i tradycjonalistami, ale potrafią też docenić to, co nowatorskie. Mają przy tym duże poczucie humoru, chociaż nie zawsze zrozumiałe dla zwykłych ludzi.

Numerologiczne znaczenie imienia Franciszka

Liczbą imienia Franciszek jest JEDYNKA. Dzięki temu każdy Franciszek jest osobą nowatorską, niestandardową, która nie naśladuje innych, a tworzy własną wizję świata. Cechuje go miłość do ludzi, ofiarność i gotowość do dzielenia się swoją wiedzą i pomysłami z innymi. Nigdy nie ma dosyć, zawsze też chce, jako pierwszy być tam, gdzie jeszcze inni nie byli.

Rodzina Franciszka

Żona Franciszka musi przygotować się na dużą rodzinę, gdyż mąż będzie kochał dzieci i będzie chciał mieć ich sporą gromadkę. Jeszcze jedna rada dla przyszłej żony: To nie do mamy będą chodziły dzieci po porady sercowe, a do taty.

Co na to horoskop?

Najbardziej to imię pasuje do spokojnego Raka, gdyż będzie kompatybilne z jego charakterem.

Całkiem nieźle poradzą sobie z imieniem Franciszek Koziorożce, Byki, kochające harmonię Panny i wrażliwe Ryby.

Wodnik jako urodzony nowator również nie będzie miał problemu z tym imieniem.

Ale już Baran, Skorpion i Strzelec nie będą dobrze czuły się z imieniem Franciszek, gdyż są zanadto żywiołowe.

Podobnie temperamentne Bliźnięta i dbające o pozory Wagi – nie powinny nosić tego imienia.

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o swoim znaku zodiaku – zapraszam.