JUSTYNA

Justyna to niespokojny, wolny duch w pięknym, ale wyniosłym ciele. Pragnie kierować innymi i dominować nad otoczeniem. Lubi ład i porządek. Nie znosi krzyku.

Kobieta z tym imieniem należy do osób szlachetnych, dobrych i lubiących kierować innymi. W postępowaniu na co dzień jest praktyczna, zawsze analizująca sytuacje wszechstronnie. A że ma niezwykle praktyczny zmysł organizatorski, jest zawsze zajęta i nie ma na nic czasu. W miłości jest bardzo ostrożna, ale jak już znajdzie właściwą połówkę, to na zawsze. Zawsze dba o dom, ale rodzinę często zakłada z opóźnieniem.

Historia Justyny

Dziewczyna o tym imieniu żyła w pierwszych latach III wieku naszej ery. Była jedną z najlepszych partii w Padwie, gdyż pochodziła z bardzo zamożnej a do tego wpływowej rodziny. Przepiękna, dobrze wykształcona, miała tylko jedną wadę – była chrześcijanką. Nie podobało się to ówcześnie panującym elitom, zwłaszcza cesarzowi Dioklecjanowi, który znany był z krwawych prześladowań chrześcijan. To właśnie za jego sprawą, Justyna, zamiast szykować się do ślubu, musiała opuścić rodzinny dom i w kajdanach stawić się przed obliczem namiestnika – potężnego Maksymiliana Galeriusza. Próbował on nakłonić dziewczynę do wyrzeczenia się wiary chrystusowej, ale nie udało mu się tego zrobić. Ani groźby, ani nawet roczny pobyt w cuchnącym więzieniu nie zdołały złamać woli dziewczyny. Wobec tego rozgniewany Maksymilian Galeriusz skazał krnąbrną Justynę na śmierć przez ścięcie mieczem. Wyrok wykonano 7 października 304 roku.

Pochodzenie imienia Justyna

Imię to pochodzi od łacińskiego słowa „Iustus”, czyli sprawiedliwy. Sprawiedliwość, jak powszechnie wiadomo, była i powinna być fundamentalną cechą każdego władcy. Stąd zapewne wziął się ogromny indywidualizm i wyniosłość u wielu Justyn.

Justyna w młodości

Niemalże od dziecka dziewczynki – Justynki roztaczają wokół siebie aurę księżniczek. W dodatku bywają kapryśne, często też domagają się specjalnego traktowania i lubią, kiedy cała rodzina skupia na nich uwagę. Zazwyczaj na wszelkie rozkazy i zakazy reagują buntem, który w zależności od temperamentu może różnie się objawiać. Dziewczęta mogą żałośnie pochlipywać, chcąc wzbudzić wyrzuty sumienia albo potrafią zrobić w domu taką awanturę, że szyby lecą z okien. W ostateczności potrafią nawet uciec z domu, aby tylko postawić na swoim.

Osobowość Justyny

Justyny mają skłonność do dominacji, zwłaszcza w związkach damsko-męskich. Jeśli jednak trafią na silnego mężczyznę, który zahamuje ich „królewskie” zapędy względem swojej osoby, to grozi im życie u boku męża jako zahukanego „pantofla”. Często nie trwa to długo, gdyż żadna inteligentna i ciekawa świata Justyna nie wytrzyma i opuści związek.

Interesują je wszelkie nowinki, tajemnice i ekstrawagancje. Nie dla nich wakacje nad morzem czy w górach i przez całe życie ta sama praca. One lubią zmiany i gdy tylko mają okazję – wykorzystują ją. Zdarza się, że robią karierę, ale nie to jest w ich życiu najważniejsze. Najważniejsze jest dla nich to, aby być sobą. Justyny dobrze czują się we własnej skórze. Mimo zmian i niespokojnego trybu życia są zadowolone z siebie i właśnie to – bycie w zgodzie z samą sobą, jest dla nich najwyższą wartością.

Numerologiczne znaczenie imienia Justyna

Liczbą imienia Justyna jest TRÓJKA – patronka szczęściarzy i podziwianych przez otoczenie indywidualistów. Justyna ponad wszystko nienawidzi być szarą myszką, więc zrobi wszystko, aby „błyszczeć”. Jest przekonana o swojej wyjątkowości i oczekuje, że wszyscy wokół niej dostrzegą jaką cudowną jest osobą i odpowiednio to docenią.

Znak zodiaku i Justyna

Imię to najlepiej pasuje do Wodników jako najbardziej niespokojnych znaków.

Doskonale też zgodzi się z tym imieniem królewski Lew.

Rybom zaś zapewni zbawczy zastrzyk energii i pobudzi do działania.

Całkiem nieźle poradzi sobie z tym imieniem „postrzelony” Bliźniak, a Skorpiona obdarzy poczuciem humoru i żądzą przygody.

Wagi i Byki staną się pod jego wpływem żywsze i bardziej zaradne, natomiast Barany – bardziej marzycielskie, chociaż mogą stać się też bardziej egocentryczni.

Justyna – Strzelec będzie czuła się wspaniale, ale jej żądza przygody może rozrosnąć się do niebezpiecznych rozmiarów.

Rak, Panna i Koziorożec nie będą dobrze czuły się z tym imieniem.

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o swoim znaku zodiaku – zapraszam.