WOJCIECH

Mężczyzna energiczny, wszystko dokładnie analizujący, postępujący konsekwentnie według pewnej metody lub jakiegoś planu. Posiada dużą intuicję, szybko podejmuje decyzje, bywa czasami nieufny. Niekiedy Wojciecha nazywa się też takim bohaterem na pokaz.

Wojciech to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Oznacza mężczyznę, któremu radość przynosi wojowanie. Wywodzi się od słowa, które można tłumaczyć jako „ten, który cieszy się z tego, że jest żołnierzem”, czyli „ten, któremu walka sprawia radość”.

Historia Wojciecha

Wojciech urodził się ok. 956 roku i był siódmym synem możnego rodu Sławnikowców z Czech. Jako młody chłopak został wysłany do Magdeburga, aby pobierać tam wykształcenie. Był prawdziwym światowcem, gdyż jak na X wiek bardzo dużo podróżował. Zwiedził Paryż, Rzym i klasztor na Mote Cassino w Polsce. W Pradze po śmierci ówczesnego biskupa został jego następcą. Próbowano go zmusić do opuszczenia Pragi, ale Wojciechowi udało się utrzymać stanowisko. Kiedy jednak w 997 roku zamordowano jego czterech braci, Wojciech schronił się w Polsce. Nieodparta wola nawracania wszystkich, przy swoim niesympatycznym charakterze, budziła taką niechęć w jego rodakach, że z zemsty za okrucieństwa wymordowali całą jego rodzinę.

Wojciech

Nienauczony tym doświadczeniem postanowił ochrzcić jak najwięcej pogan – Prusów zamieszkujących dzisiejsze Mazury. Niestety, poganie nie chcieli zmienić wiary, więc 23 kwietnia 997 roku, tłum nieochrzczonych napadł na biskupa Wojciecha. Ogłuszono go wiosłem, odcięto głowę, a ciało wbito na pal.

Bolesław Chrobry tak bardzo szanował Wojciecha, że wymienił jego zwłoki na złoto, na wagę i z honorami pochował jako męczennika w gnieźnieńskiej katedrze. Natomiast dzieje jego życia uwieczniono na wspaniałych, odlanych w brązie, drzwiach tej świątyni. Od tego czasu Wojciech stał się pierwszym polskim świętym.

Osobowość Wojciecha

Wojciech to z pozoru dobroduszny, cichy i ustępliwy człowiek. Jednak w głębi duszy jest zawzięty, uparty i samowolny. Nigdy też nie powie całej prawdy, woli raczej przemilczeć temat, niż za dużo powiedzieć. Nie ulega wpływom, a wręcz odwrotnie, to jemu muszą być wszyscy podporządkowani. Od najmłodszych lat tyranizuje wszystkich wokół siebie. Także jako szef jest strasznie uciążliwy. Często robi wrażenie osoby chętnej do bójki, potrafi też powiedzieć komuś prawdę prosto w oczy, nie owijając w bawełnę. Należy do osób śmiałych, energicznych, a przede wszystkim – pracowitych. Nigdy nie zastanawia się długo, trafnie i szybko podejmuje decyzje. Może poszczycić się również doskonałą intuicją i prawym charakterem. Doskonale radzi sobie w pracy i w życiu politycznym. Warto zapamiętać sobie, że Wojtek bywa mściwy, zwłaszcza jeśli uważa, że ktoś mu robi pod górkę.

W miłości, niestety, nieco gorzej, bo nazbyt poważnie traktuje swoje ukochane. Od partnerki wymaga podporządkowania i wierności. Patrząc na taki związek trudno wywnioskować, czy kocha, czy też nienawidzi swojej wybranki. Mimo tych mankamentów i tak po jakimś czasie udaje się mu znaleźć dla siebie jakąś ciepłą żonkę, którą sobie podporządkuje. Wtedy jest wspaniałym mężem i ojcem.

Numerologiczne znaczenie imienia Wojciech

Liczbą tego imienia jest Cztery, co oznacza, że choć z pozoru jest wojowniczy, to jednak Wojtek nie lubi pchać się do walki. Woli pertraktować albo iść na ugodę. To osoba bezpośrednia i szczera, a przede wszystkim wierna i lojalna. Zawsze prostą drogą dąży do celu, dlatego tak łatwo jest Czwórce wprowadzać w życie wszelkie projekty i zadania. Życzenia i marzenia realizuje w sposób zwykły, praktyczny i konsekwentnie. Lubi iść drogą, do której ma zaufanie.

Czwórka w imieniu sprawia też, że kocha on życie proste i surowe oraz w takich właśnie warunkach czuje się najlepiej. Nie do końca przepada także za wielkim światem i nie zawsze lubi być na świeczniku. Ogólnie, to pełen entuzjazmu idealista, wieczny harcerz, któremu łatwo podpuścić i nabrać innych.

Znak zodiaku i Wojciech

Najlepiej imię to nadać pogodnemu Strzelcowi, Rybie lub Rakowi.

Lwa nieco utemperuje i każe mu więcej myśleć. Dzięki temu będzie umiał żyć z ludźmi jak równy z równym.

Barana lub Pannę imię to będzie kusić do ryzyka i podejmowania ambitnych zadań, nawet takich, które będą przekraczać ich siły.

Z pewnością imię Wojciech nie zaszkodzi Bliźniętom i Wodnikom, gdyż doda im trochę wigoru.

Niestety, za to Byki i Wagi staną się leniwe. Nic im się nie będzie chciało, zadania będą spychać na innych.

Zaś przebiegłe Skorpiony i ponure Koziorożce będą w ciągłej sprzeczności z wibracjami tego imienia.