ZOFIA

Zofia to rozsądna i zaradna kobieta, a do tego mądra za czterech. Obdarzona jest analitycznym umysłem, ma ogromną łatwość uczenia się i posiada wiele uzdolnień. To osoba aktywna, energiczna – słowem – wszędzie jej pełno. Zawsze uśmiechnięta i pogodna, potrafi pocieszyć niemalże każdego.

Historia Zofii

Za czasów cesarza Hadriana w Rzymie żyła młoda wdowa Zofia, która miała trzy córki. Była pobożną kobietą wyznającą chrześcijańską wiarę. Wielu mężczyzn starało się o jej względy, ale ona była niewzruszona na ich zaloty. Jeden z zalotników postanowił za wszelką cenę zdobyć kobietę, a gdy mu się to nie udało, postanowił się zemścić. Doniósł cesarzowi, że Zofia wyznaje zabronioną przez niego wiarę i trzeba coś z tym zrobić. Urządzono więc na nią i jej trzy córki zasadzkę. Kiedy wszystkie zmierzały na mszę, pojmano je i postawiono przed sądem. Wbrew namowom sędziego ani Zofia, ani jej młodziutkie córki nie wyrzekły się chrześcijaństwa. Wobec tego panny wzięto na tortury, bito do krwi rózgami, przypalano ogniem, wyrywano ciało rozpalonymi szczypcami, a nawet polewano wrzącą oliwą. Wszystko na nic. Dziewice nie sprzeniewierzyły się miłości Boga. Ścięto je więc na oczach matki, którą zmuszono do oglądania tortur i kaźni.

Zofia nie uroniła ani jednej łzy patrząc na męczeństwo córek, ale wszystkie łzy wypłakała przez trzy dni, klęcząc nad grobami dzieci. Po trzech dniach z rozpaczy pękło jej serce i podążyła za córkami.

Pochodzenie imienia Zofia

Zofia to imię kobiece, które wywodzi z języka greckiego. Pochodzi ono od słowa sophia, które tłumaczy się jako „mądrość”. Dawni Grecy mieli boginię mądrości, Atenę, która narodziła się z głowy Zeusa. Kiedy przyjęli chrześcijaństwo, nadal czcili Mądrość Bożą, jakby była ona osobną istotą. Pod wezwaniem Mądrości Bożej, Sophii, wznoszono kościoły i taki był początek imienia Zofia.

Zofia

Osobowość Zofii

Kobieta nosząca to imię ma wnikliwy umysł, szybko i bez większego trudu się uczy i logicznie myśli. Często dostrzega to, czego inni nie widzą. Nie brakuje jej też zdrowego rozsądku i intuicji. Zawsze też ma własne zdanie, dlatego nie daje się łatwo kierować innym. Wysoko ceni sobie własny osąd, na cudzym zdaniu – rzadko polega. Ostrożność to jej główna cecha. Niestety, Zosie często bywają zapatrzone w siebie, przez to nie należą do miłych partnerek. Za to są wyjątkowo pracowite, rodzinne i gotowe poświęcić życie dla innych. Często zyskują podziw i szacunek wśród otoczenia. Największą ich wadą jest to, że nie potrafią przyznać się do błędu, zawsze pewne są swojej nieomylności i czystego sumienia. O tym, że popełniły błąd, nikt nie jest w stanie ich przekonać, chyba że na chwilę, a później i tak wracają do własnego zdania.

Numerologiczne znaczenie imienia Zofia

Liczbą tego imienia jest Szóstka, która oznacza harmonię, ład i zaufanie do porządku. I takie właśnie są Zosie, naładowane – mimo przeciwności losu – olbrzymią ilością pozytywnej energii i wiary w lepsze jutro.

Znak zodiaku i Zofia

Zofia to najlepsze imię dla związanej z harmonią i pięknem Wagi. Dzięki temu wyostrzy się w nich lekkość, wrażliwość i talent artystyczny. Znak Wagi, jak i imię Zofia, znajduje się pod szczególną opieką Wenus i Saturna.

Rakom, Koziorożcom i Pannom imię to doda równowagi, luzu i lekkości.

Ryby i Bliźnięta oduczy płochliwości i roztargnienia.

Skorpiony i Byki pozbawi podejrzliwości i nauczy wierzyć w innych.

Wodniki i Lwy uporządkuje i skieruje we właściwym kierunku.

Przekornym Baranom i żywiołowym Strzelcom lepiej nie nadawać tego imienia, gdyż sprzeczne wibracje rozedrgają osobowość i pokręcą drogi życiowe pań spod tych znaków.