URSZULA

Mocna niczym niedźwiedzica, przebojowa ryzykantka, a do tego przesadnie samodzielna. Nie boi się zaczynać wszystkiego od początku. Zazwyczaj rozkręca się dopiero po pięćdziesiątce.

Imię to pochodzi od łacińskiego słowa „Ursa”, czyli „niedźwiedzica”. Urszula jest miła i silna jak niedźwiedzica, a ponadto inteligentna, wszechstronnie uzdolniona i konsekwentnie dążąca do celu.

Historia Urszuli

Urszula urodziła się w drugiej połowie III wieku naszej ery. Była córką władcy Kornwalii. Już jako mała dziewczynka słynęła z niebywałej urody, a przy tym była obdarzona wyjątkową siłą charakteru. Jej temperament i inteligencja powodowały, że miała wielu adoratorów. Nie miała jednak zamiaru wychodzić za mąż, gdyż jako osoba bogobojna złożyła przed Stwórcą śluby czystości. Mimo wielu bogatych i przystojnych zalotników Urszula nie wybrała żadnego, wolała żyć samotnie.

Na jej nieszczęście w kraju rozpętała się wojna. Urszula, widząc, że źle się dzieje, wraz z dwórkami wsiadła na statek, aby ratować się ucieczką. W kilka godzin po opuszczeniu portu, jej statek znalazł się w samym środku sztormu. Porywisty wiatr zagnał statek do ujścia Renu. Pech chciał, że w tutejszej okolicy roiło się od najeźców – Huntów, którzy wzięli wszystkich ze statku do niewoli. Najgorsze miało dopiero nadejść. Król Huntów, którego oświadczyny miesiąc wcześniej odrzuciła Urszula, dał dziewczynie jeszcze jedną szansę. Urszula, mając do wyboru czystość lub śmierć, wybrała drugie. Wściekli Hunowie zabili bez litości wszystkie dziewczęta, po czym przerażeni widokiem unoszących się w powietrzu duchów dziewic, uciekli w popłochu. Ciała dziewic pochowano w Kolonii, a ku ich czci zbudowano wspaniały kościół.

Osobowość Urszuli

Kobieta nosząca to imię jest miłą i wesołą osobą, ale niekiedy pozory mogą mylić, gdyż jeśli ją ktoś zdenerwuje, potrafi wybuchnąć i dotkliwie zranić słowami. Bardzo nie lubi, gdy wydaje się je rozkazy, gdyż to ona jest tą, która ma prawo do ostatniego zdania.

Wiele kobiet o tym imieniu, odchowawszy dzieci, porzuca ciepły dom i postanawia zamieszkać gdzieś w ciszy, z dal od rodziny. Ona sama nigdy nie wie, gdzie ją wiatr zawieje, gdyż Urszula nie potrafi żyć bez wyzwań. Na szczęście jest osobą, która potrafi poradzić sobie w każdej niemalże sytuacji.

Dla natrętów, chamów i zarozumialców nie ma litości. Potrafi wygarnąć takiemu, co o nim myśli i zrobi wszystko, aby więcej nie oglądać jego facjaty. Bywa też pamiętliwa, nawet będąc już w podeszłym wieku, potrafi przepędzić niewiernego narzeczonego sprzed kilkudziesięciu lat. Pamięta też urazy, które doznała od osób, które nazywały się jej „przyjaciółmi”. Jeśli zaś chodzi o starość, to warto pamiętać, że Urszula rozkręca się dopiero po pięćdziesiątce. Z pewnością nie należy do kobiet, które będą chciały niańczyć wnuki swoich dzieci, czy też prać skarpetki zięciowi. Mając na karku siedemdziesiątkę, Urszula staje się przebojową bizneswoman z kilkoma przedsiębiorstwami lub zaczyna uprawiać sporty ekstremalne.

Tak naprawdę, Urszula nie potrafi bezczynnie usiedzieć w jednym miejscu. Jeśli ktoś zechce ją „uwięzić”, to spowoduje, że jej życie legnie w gruzach, a ona sama – szybko popadnie w chorobę i umrze. Warto więc dać jej możliwości do samorozwoju i decydowania o sobie tak, jak sama tego będzie chciała.

Numerologiczne znaczenie imienia Urszula

Liczbą tego imienia jest JEDYNKA. Stąd właśnie bierze się niezwykła samodzielność Urszuli i jej pociąg do ryzyka. Jedynki są zazwyczaj liderami, wprowadzają w życie nowe projekty i pomysły. Posiadają również szczególne zdolności i są niebywale oryginalne. Niczego się nie boją i znają swoją wartość. Niestety, nie należą do osób, które potrafią się podporządkować innym. Pragną być niezależne i same decydować o swoim życiu. Zawsze walczą o przywódczą pozycję w grupie, no, chyba że ktoś je stłamsi, wówczas są nieszczęśliwe.

Znak zodiaku i Urszula

Doskonale czuje się z tym imieniem uparty Baran.

Podobnie jest też z Koziorożcem, Strzelcem, Panną i Wodnikiem. Te znaki zodiaku mają duże szanse, aby rozwinąć się zgodnie z właściwościami tego imienia.

Kochający wieś i bliskie obcowanie z przyrodą Rak również nadaje się na Urszulę.

Niestety, spokojne Wagi i Byki poczują się zmęczona temperamentem buchającym od tego imienia.

Natomiast Skorpion i Ryby mogą pod jego wpływem zamienić się w odludków.

Bliźniętom i Lwom nie powinno nadawać się imienia Urszula. Te pierwsze zbyt mocno odkryją pociąg do ryzyka, drugim natomiast grozi fatalny przerost ambicji.